Programy aukcyjne: do czego służą

Upragniony przedmiot szczęśliwie wylicytujesz, czy to na Allegro czy na Ebay, dzięki sprawnej pomocy wielu programów aukcyjnych.

Aukcje internetowe stały się niebagatelną alternatywą tanich zakupów. Przede wszystkim cieszą się dużym zainteresowaniem ze względu na dostępność i przejrzyste warunki licytacji. Dodatkowym atutem jest fakt, że można zaoszczędzić pieniądze a także kupić wyjątkowy przedmiot, który nie jest dostępny w sklepach. Licytować można praktycznie o każdej porze z dowolnie wybranego komputera. Dużym atutem jest również anonimowość osób licytujących a także sprzedających produkty. Wygrywanie licytacji nie jest wcale proste. Duży dostęp oznacza dużą konkurencję. Na szczęście dostępne są już programy aukcyjne.

Programy współpracujące z serwisem Allegro
Aplikacje współpracujące z serwisem Allegro to przede wszystkim Pomocnik Aukcji, Allegro uploader, Pozytywek a także program Sello. Dzięki Pomocnikowi aukcji można wystawiać licytacje w sposób hurtowy a także dodawać komentarze według zdefiniowanych szablonów. Program umożliwia przechowywanie informacji o stanie realizacji zlecenia, tworzenie szczegółowych zestawień i statystyk, pobieranie i wysyłanie wiadomości e-mail. Interfejs aplikacji jest zoptymalizowany pod kątem dostępności do najistotniejszych funkcji i szybkości działania aplikacji. Innym programem godnym uwagi jest Allegro uploader, który służy do przygotowywania i zarządzania aukcjami w trybie off-line. Aplikacja umożliwia zarządzanie bazą towarów, śledzenie przebiegu licytacji a także wspomaga proces realizacji zamówienia - tworzenie listy kontaktów, wystawianie komentarzy, określenie stanu realizacji zamówienia. Program, dzięki któremu można w prosty sposób dodać komentarze nosi nazwę Pozytywek. Posiada bazę komentarzy, dzięki czemu nie trzeba się głowić nad wymyślaniem czegoś sensownego. Wystarczy wybrać odpowiedni tekst i wkleić w danym miejscu. Bardziej rozbudowanym programem aukcyjnym jest Program Sello, który pomaga w pracy sklepom internetowym. Aplikacja nadaje się do pracy w serwisie Allegro. Jest to narzędzie wszechstronne i łatwe w obsłudze.

Programy współpracujące z serwisem eBayem
Do programów, które można wykorzystać w portalu eBay można zaliczyć eBay Toolbar, Turbo Lister 2, Bid-O-Matic a także Last Minute Bidder. Aplikacja eBay Toolbar to specjalny pasek narzędziowy, dzięki któremu użytkownik ma zawsze szybki dostęp do informacji o swoich aukcjach. Program posiada funkcję monitorowania aukcji. W przeglądarkach internetowych aplikacja instaluje się jako dodatkowy pasek narzędziowy. Turbo Lister 2 to program posiadający możliwość wyświetlania wszystkich obserwowanych aukcji, ich tworzenia jak również wyszukiwania. Kolejnym programem, na który należy zwrócić uwagę jest darmowa aplikacja Bid-O-Matic. Jego podstawową funkcją jest możliwość licytowania aukcji do ostatniej sekundy. Zaletą programu jest fakt, że może obserwować niezliczoną ilość aukcji i licytować w ostatniej sekundzie do wyznaczonej ceny. Program może być kontrolowany za pomocą e-maila a także może połączyć się z internetem. Program Last Minute Bidder pracuje w serwisie eBay jako asystent aukcji. Programy aukcyjne tego typu pomagają w wygrywaniu licytacji. Celem oprogramowania jest przebicie ceny licytacyjnej na kilka sekund przed zakończeniem aukcji.