Propozycje ciekawych przebrań na Halloween

Przebrania na Halloween podzielić można na dwa rodzaje. Pierwszy z nich to doskonale sprawdzone i znane od lat, których głównym celem jest straszenie. Natomiast stroje drugiego rodzaju to takie, które przede wszystkim zaskakują oryginalnością.

Halloween zbliża się wielkimi krokami, a razem z nim ogromna ilość różnego rodzaju imprez, których nieodłącznym elementem jest odpowiedni strój. Warto więc poświęcić chwilę i zastanowić się, jakie przebrania na Halloween będą modne w tym roku. Trendy mogą się nieco różnić od dotychczas dominujących.

Tradycyjne przebrania na Halloween

Istnieje wiele znanych i sprawdzonych sposobów przebrania się na Halloween. Za najprostszy, choć niekoniecznie najmniej efektowny strój na tego typu imprezę, można uznać przebranie się za ducha. Zaletą takiego stroju jest prostota wykonania - wystarczy odpowiednio przygotowane białe prześcieradło. Innym ciekawym rozwiązaniem będzie przebranie się za wampira, wiedźmę lub Zombie. Najbardziej czasochłonne, ale i najbardziej efektowne, będą przebrania wymagające odpowiedniej charakteryzacji - za przykład posłużyć może strój "krwawego lekarza", który wbudzi lęk u każdego "pacjenta". Podobne wrażenie wywoła również wystylizowanie się na Potwora Frankensteina. Opisane stroje określić można jako klasyczne przebrania na Halloween, niezmiennie modne i efektowne. W tym roku popularność zyskują również kostiumy nieco bardziej odmienne.

Nowe rodzaje przebrań na Halloween

Od pewnego czasu dużym zainteresowaniem cieszą się przebrania wykonywane przez profesjonalne firmy. Zapewniają one duży wybór kostiumów, a także dają możliwość zaoszczędzenia czasu potrzebnego na przygotowanie stroju we własnym zakresie. Zadziwić może mnogość i oryginalność pomysłów na przebrania, warto więc wymienić kilka nowości wśród halloweenowych strojów, które mogą okazać się hitami tego roku. Z pewnością na uwagę zasługuje przebranie za Edwarda Nożycorękiego, składające się z ogromnych nożyc, charakterystycznego czarnego ubrania i peruki - taki strój na pewno zrobi wrażenie. Idealną kreacją dla pań może okazać się przebranie za Cruellę De Mon. Połączenie czarno-białej peruki, bolerka w kolorach sierści dalmatyńczyka, czerwonych rękawiczek i butów na wysokim obcasie sprawi, że wystraszone będą nie tylko czworonogi. Za jeden z bardziej ekscentrycznych strojów tego sezonu może być uznane przebranie się za wampira, który stracił głowę, na skutek czego musi ją nosić pod pachą. Duże wrażenie zrobi również przebranie się za nagrobek, który zapragnął odwiedzić halloweenową zabawę. A znajomym, dla których czarny humor stanowi chleb powszedni, zaproponować można strój denata, który wpadł pod kombajn. Do przebrania denata dołączony jest plastikowy worek, w którym ów denat może przyjść na imprezę. Z pewnością każde z tych przebrań na Halloween pozwoli na niezapomnianą zabawę i efektowne straszenie znajomych.