Propozycje fryzur komunijnych - dla małych dam

Fale, warkocze czy koki to idealne propzycje fryzur komunijnych - są proste w wykonaniu i nadają dziewczynkom powagi, elegancji w tym szczególnym dniu.

Pierwsza Komunia jest dla dziewczynek nie tylko ważnym wydarzeniem liturgicznym, ale również dniem, w którym chcą wyglądać szczególnie pięknie. Nie trzeba wizyty u fryzjera, by wyczarować na głowie małej damy olśniewający efekt.

 

 1. Fale - prosta i elegancka fryzura pierwszokomunijna
  Najłatwiej osiągnąć fale zaplatając dziewczynce na noc drobne warkoczyki. Jeśli włosy nie są podatne na układanie, powinny być wilgotne lub wymodelowane pianką. Przed uroczystością wystarczy rozpuścić, przeczesać palcami włosy i nałożyć wianek. Piękna fryzura komunijna gotowa!
 2. Loki
  Istnieje kilka sposobów na stworzenie burzy loków. Pierwszy wymaga jedynie lokówki, odrobiny wprawy, ale przede wszystkim ostrożności, by nie poparzyć dziecka. Bezpieczniejszą, choć mniej wygodną dla dziewczynki opcją jest zakręcenie włosów na noc na wałki lub papiloty. Loki z tych drugich sprawiają wrażenie naturalnych. Ważne, by po rozkręceniu nie rozczesywać włosów szczotką, za to utrwalić lakierem.
 3. Wianek z włosów idealną fryzurą na komunię
  Efektowną fryzurą komunijną jest warkocz dobierany, zapleciony w formie wianka. Należy rozpocząć od karku, a następnie kierować warkocz dobierając przy każdym splocie pasmo włosów w ten sposób, by utworzył "wianek". Uwieńczeniem efektu będzie wpięcie dużego kwiatu, który zasłoni gumkę ściskającą warkocz i zastąpi tradycyjny wianek.
 4. Podwójny banan
  Wbrew pozorom uczesanie jest bardzo proste. Na początek trzeba odseparować kosmyki na wysokości ucha przedziałkiem. Przednia część utworzy grzywkę, tylna podzielona na pół, zostanie uformowana w 2 koki. Należy skręcać włosy formując rulon od karku. Końcówki banana chowa się w górnej części koka, w miejscu, od którego następnie rozpoczyna się wbijanie szpili. Mocne upięcie gwarantuje wbicie w koka dwóch szpilek.
 5. Koczek baletnicy
  Bardzo prosta fryzura komunijna sprawdzi się przede wszystkim w przypadku dziewczynek o owalnej buzi i nieodstających uszach. Włosy zebrane na karku trzeba związać gumką, następnie skręcić "ogon" wokół własnej osi, owinąć wokół gumki i związać jeszcze jedną (najlepiej w kolorze włosów lub zbliżonym).
 6. Piękno w prostocie
  Dziewczynkom o włosach kręconych lub falowanych dla odmiany można zafundować prostą fryzurę. Podczas suszenia należy naciągać pasma na okrągłą szczotkę, później ulepszyć efekt przeciągając po włosach prostownicą. Taka fryzura dobrze sprawdzi się, jeśli wybierzemy spory, fantazyjny wianek.
 7. Koński ogon - prostota na pierwszą komunię
  Gładko zaczesany kucyk na czubku głowy również może stać się fryzurą komunijną. Dzięki prostym dodatkom - ozdobnej gumce, kwiatkowi lub dekoracyjnemu wiankowi, uczesanie będzie wyglądać elegancko.