Propozycje ślubnych upięć

Propozycji ślubnych upięć jest bezmiar. Dopasuj fryzurę do swojej twarzy i upodobań, a z pewnością zachwycisz wszystkich.

Obecnie wiele panien młodych decyduje się na odważne, niebanalne upięcia. We włosy wpinają efektowne ozdoby, stawiają na oryginalne welony, albo też przedłużają sobie swoje naturalne włosy. Każda kobieta tego dnia chce się czuć piękna i podziwiana. I każda ma na to swój sposób. Wiele panien pozostaje przy tradycyjnych propozycjach ślubnych upięć, jakimi są koki. Wiele zależy od charakteru ślubu. Inną fryzurę wybierze panna młoda ślubująca w Urzędzie Stanu Cywilnego i po ślubie idąca na skromny obiad, a inną fryzurę wybierze panna młoda, którą po ślubie czeka huczne wesele.

Propozycje ślubnych upięć dostosowane do kształtu twarzy

Przed wyborem fryzury należy najpierw stanąć przed lustrem i zdefiniować kształt swojej buzi. W ten sposób będzie dużo łatwiej dobrać korzystną fryzurę. Najłatwiejszy wybór mają kobiety o owalnym kształcie twarzy. Do ich typu pasują prawie wszystkie upięcia. Osoby z owalną buzią powinny jednak zrezygnować z rozpuszczonych włosów z przedziałkiem na środku głowy. Poza tym jednym wyjątkiem mają pełną dowolność. Kobiety o twarzy trójkątnej mogą pozwolić sobie na fryzury z puszystymi, kręconymi końcami włosów, mogą upinać włosy do góry i wypuszczać luźno opadające na twarz pasemka. Powinny jednak uniknąć całkowicie odkrytego czoła oraz bardzo wysokich upięć. Panie o twarzy kwadratowej, korzystnie będą wyglądać z upięciem z przedziałkiem z boku głowy. Niestety powinny unikać fryzur, gdzie włosy będą długie, proste, gładkie, ale także bujnie tapirowane czy kręcone. Należy w tym przypadku zachowywać umiar i nie wychylać się skrajnie w żadną ze stron. Panny młode o twarzy prostokątnej mogą sobie swobodnie pozwalać na upięcia z loków, fal, mogą też spokojnie pozwalać włosom na bycie puszystymi. Zdecydowanie powinny zrezygnować z fryzur na włosach prostych, gładkich, nie powinny odsłaniać w całości czoła, oraz wykonywać fryzur na samym czubku głowy. Kobiety o okrągłych buziach powinny postawić na delikatne fale, mogą upiąć włosy nieco do góry, mogą sobie pozwolić na fryzury dodające objętości oraz na wysokie - na czubku głowy. Niekorzystnie będą wyglądać we fryzurach przylegających do buzi, gładkich.

Upięcie z welonem, a może z kwiatkiem?

Welon na przestrzeni wieków stawał się coraz mniej popularny, zmieniała się jego symbolika. Obecnie traktowany jest jako ozdobę, tradycję, bądź też element ślubnego upięcia. Niektóre fryzury są na tyle skromne, że welon pasuje do nich idealnie. Inne, bogate i strojne, chcą grać pierwsze skrzypce i nie potrzebują akompaniamentu welonu. Coraz częściej wśród propozycji ślubnych upięć występują kwiaty. Kwiaty wplecione we włosy i nawiązujące kolorystyką do bukietu panny młodej. Wybór należy do panny młodej, która wiedząc, jaką ma suknię odpowiednio wybierze upięcie oraz welon lub stroik.