Proste stroje na szkolny bal przebierańców

Na szkolny bal przebierańców możemy w prosty sposób stworzyć stroje dla chłopców i dziewczynek - pociechy mogą przebrac się na przykład za Zorro, Mumię czy Wróżkę.

Okres sylwestrowo-karnawałowy to niezwykle ekscytujący czas w szkole dla naszych pociech. To właśnie wtedy odbywają się w szkołach bale przebierańców i zadaniem rodziców jest zaproponowanie takiego stroju, aby dziecko czuło się wtedy wyjątkowo. Na rynku istnieje wiele wypożyczalni gotowych strojów karnawałowych ale po pierwsze są one dość kosztowne a po drugie z pewnością nie dadzą one tyle radości, co kostiumy wykonane samodzielnie bądź z pomocą mamy lub babci. Poniżej kilka propozycji strojów karnawałowych, które można wykorzystać na najbliższą zabawę choinkową w szkole.

Stroje na bal karnawałowy dla chłopców

Bardzo prostym strojem na szkolną zabawę choinkową jest przebranie Zorro. Podstawowym elementem jest tutaj czarna peleryna. Do kawałka czarnego materiału należy w górnej części doszyć czarną tasiemkę, aby pelerynę zawiązać na szyi. Do tego czarna papierowa maska z otworami na oczy, którą dziecko chętnie wykona samodzielnie. Dziadek z pewnością pożyczy wnukowi czarny kapelusz, który stanowi nieodłączny atrybut stroju Zorro. Strój dopełnią czarne spodnie, koszula i buty a w rękę zabawkowa szabelka. W podobny sposób można skompletować strój Wampira. Do czarnej peleryny i czarnych spodni idealnie będzie pasować biała koszula i białe rękawiczki. Do tego obowiązkowo plastikowe kły, które można nabyć w sklepach z zabawkami. Twarz należy oprószyć białym pudrem, usta pomalować czerwoną szminką a oczy podkreślić czarną konturówką. Świetną alternatywą kostiumu na szkolny bal przebierańców jest postać Mumii. Głównym elementem tego stroju jest kilkanaście metrów białego, bawełnianego bandaża, którym należy dokładnie, lecz nie za mocno, obwiązać dziecko, zostawiając miejsce na oczy, nos i usta.

Pomysły na kostiumy dla dziewczynek

Do grona wielu dziewczynek przebranych na szkolnym balu za królewny, na pewno chętnie dołączy Wróżka. Do skompletowania stroju wróżki niezbędne będą skrzydełka, które można wykonać choćby z drucianych wieszaków, które wyginamy w odpowiedni kształt i powlekamy kolorową rajstopą. Ozdabiamy je farbami, naklejkami i za pomocą wstążki przywiązujemy do pleców wróżki. Na głowę zakładamy szpiczastą czapkę wykonaną ze sztywnego papieru, na którą dodatkowo możemy nakleić świecące gwiazdki. Do tego kolorowa sukienka z mnóstwem falbanek i czarodziejska różczka, która dopełni strój wróżki. Świetnym przebraniem będzie też kostium Lekarza. Biała koszula z szafy mamy lub taty świetnie spełni rolę kitla. Dodatkowe przybory z serii Mały lekarz typu zabawkowy stetoskop, termometr i strzykawka oraz plastikowe okulary i torba lekarska dodadzą powagi małej pani doktor.