Przedpokój – odpowiednie wyposażenie i umeblowanie

Przedpokój jest pierwszym pomieszczeniem i wizytówką naszego mieszkania, a jednocześnie bardzo często zaniedbywany podczas aranżacji mieszkania. Nie powinien odznaczać się jedynie funkcjonalnością, ale także ciekawą i przyciągającą kolorystyką, bogatą w niekonwencjonalne zestawienia i pomysły.

Przekraczając próg mieszkania, goście znajdują się w pierwszej kolejności w przedpokoju. Dlaczego więc pomieszczenie to jest traktowane jako przedsionek do zrzucenia obuwia, nakryć i natychmiastowej ewakuacji? Wynika to z potwierdzonego faktu, iż większość populacji nie przywiązuje uwagi do przedpokoju i lekceważy go aranżacyjnie, stawiając jako priorytet jedynie funkcjonalność. Główne firmy zajmujące się wystrojem wnętrz narzucają nowe trendy, w których promują oferty z wystylizowaną kolorystyką i fakturą ścian przeznaczoną dla przedpokoi.

 

 

  • Projekt przedpokoju

Uporządkowanie przedpokoju i pozbycie się chaosu to problem, z którym borykają się szczególnie właściciele małych powierzchni. Tutaj należy planować wszystko z głową i rozeznaniem wymiaru. Należy unikać dużych komód czy przestrzennej, masywnej garderoby. Najlepiej sprawdzą się wieszaki naścienne z półkami oraz wąskie szafki na buty, których prostota i funkcjonalność wciąż pozostaje bezcenna. Właściciele posiadający przedpokój o dużych gabarytach, mogą sobie pozwolić na większą inicjatywę twórczą. Tutaj pomieścić się mogą nawet krzesła i stoliki, przeznaczone dla osób przyjmujących okazjonalnych gości w przedsionku.

 

  • Umeblowanie

W tej dziedzinie rynek ma do zaoferowania ogromną ilość produktów. Równie duże są rozbieżności cenowe. Za praktyczną i funkcjonalną szafkę na buty z siedziskami wystarczy około 200 złotych. Garderoba z lustrem to koszt nawet tysiąca złotych. Dużą oszczędność może przynieść więc zakup stojącego wieszaka, który jest niezbędnym elementem każdego przedpokoju. Podobnie jest z dywanikami, których wybór zależy od indywidualnych preferencji właściciela. Przyjaznym gadżetem w przedpokoju gospodarza jest szafka na klucze. Jej zakup to koszt rzędu zaledwie 30 złotych. Kiedy już jest gdzie schować buty, klucze i powiesić płaszcz warto zainwestować w duże lustro. Akcesoria takie jak stojaki na parasole okazują się zazwyczaj zbędnym wydatkiem.

 

  • Kolor i styl

Każde pomieszczenie wymaga odpowiedniego nastroju i stylu, nawet przedpokój. Ze względu na brak dużej ilości słońca, najlepiej sprawdzają się barwy jasne. Rozświetlają i poszerzają wąskie pomieszczenia. Należy unikać monotonii. Ciekawym i trafnym rozwiązaniem są obrazy, ozdoby ścienne czy oprawa lustra. Można również zainwestować w tynk mozaikowy oraz stylowy kinkiet, dzięki którym przedpokój zyska niepowtarzalny wygląd.