Przejazd Route 66 - atrakcje po drodze

Droga Matka - tak często określa się legendarną Route 66, ciągnącą się przez terytorium 8 stanów.

Route 66 to najdłuższa i jedna z najstarszych dróg w Stanach Zjednoczonych a także na świecie. Przez wiele lat jej trasa gościła na mapach samochodowych USA, jednak przestała ona dorastać do standardów typowej amerykańskiej szosy. Prawdziwi amatorzy jazdy samochodem czy motocyklem nigdy nie zapomnieli o Drodze - Matce i dbają o nią jak o własny dom.

 

 • Kalifornijski start
  Route 66 swój początek bierze w Los Angeles, CA. Od samego początku prowadzi do najciekawszych przybytków historii Route 66. Na Rancho Cacamonga stoi bowiem Muzeum Terytorialne, warte zwiedzenia. Później, aby odpocząć, można pójść do kawiarenki Roy's Cafe, gdzie w otoczeniu pamiątek po Route 66 wypić można świetnego shake'a mlecznego.
 • Arizona
  Na początku przejazdu przez Arizonę należy zajrzeć do Zajazdu w Kingman, gdzie jest największy zbiór pamiątek Route 66. Nie trzeba kupować, ale warto popatrzeć na historię Route 66 zaklętą w małych pamiątkach. Walnut Canyon Monumental oferuje zwiedzenie ruin indiańskiej osady. Nie można przegapić także krateru po meteorycie. N odchodne dobrym pomysłem jest odpoczynek na łonie natury w Parku Narodowym Petrified Forest.
 • Nowy Meksyk
  Ten mały stan zachęca do zatrzymania się w nim dzięki Muzeum w Albuquerque. Ponadto, po zwiedzaniu można odprężyć się i posilić w doskonałej restauracji Silver Moon.
 • Teksas
  Największy symbol Dzikiego Zachodu staje na wysokości zadania, jeśli chodzi o atrakcje turystyczne. Na początku warto zobaczyć historyczne Rancho Cadillac, na którym mieści się największe na świecie muzeum samochodu tejże marki. W dalszej drodze na wschód na poboczach można zobaczyć klasyczne amerykańskie zajazdy, takie jak Cactus Inn czy U-Drop-Inn, gdzie najlepiej zatrzymać się na dłuższy, nocny wypoczynek.
 • Oklahoma
  Przez ten stan przebiega tylko 13 kilometrów Route 66, ale ten odcinek każdy zapamięta bardzo dobrze, gdyż czeka na nim przeprawa przez stary most, który wyglądem nie zachęca do wjazdu na niego samochodem.
 • Missouri
  Tutaj zobaczyć można głównie muzea związane z Route 66. Bardzo polecanym przybytkiem historycznym jest Muzeum Spencera. Oprócz tego wartym zwiedzenia obiektem jest Carthage - jedno z najstarszych miast USA, liczące sobie ponad 3000 lat!
 • Illinois
  Pod koniec wyprawy czeka moc atrakcji, takich jak kolejny przypływ adrenaliny na niebezpiecznym moście. Oprócz tego znajduje się tu teren dla dzikich mustangów, a po drodze przekąsić można pysznego sznycla w przydrożnym młynie. Oczywiście nie brakuje atrakcji dla fanów motoryzacji - Dixie Truckers Museum to miejsce dla nich. Klasyczna, stara stacja benzynowa czeka na podróżnych tuż pod Chicago, a na granicy miasta wita ich wielka maskotka Gemini.