Rejs Dunajem pomysłem na ciekawe wakacje

Rejs Dunajem dostarczy każdemu niezapomnianych wrażeń. Różnorodność atrakcji w portach takich jak Wiedeń, Budapeszt czy Bratysława, zapewni świetną rozrywkę.

Dunaj to druga co do wielkości rzeka Europy, która przepływa aż przez 10 państw. Liczne porty i spokojny bieg tej rzeki zachęcają do turystyki wodnej. W chwili obecnej w rejs Dunajem można się wybrać na około 100 statkach-hotelach. Posiadają one bogatą ofertę różnorodnych wycieczek, w której każdy może znaleźć coś dla siebie. Kilkudniowe rejsy odbywają się zazwyczaj między Pasawą, Budapesztem i Morzem Czarnym. Można także skorzystać z wycieczek jednodniowych, które także dostarczają niezapomnianych wrażeń. Na nieżeglownych odcinkach rzeki organizowane są spływy kajakowe i wioślarskie. Na wakacje jednak warto wybrać opcję klasycznego rejsu parodniowego.

 

 

  • Najpopularniejszy plan wycieczek Dunajem

Dla turystów z Polski najwygodniejszym miejscem zaokrętowania są porty w Niemczech. Najczęściej start odbywa się w Passau. Następnie statek płynie wzdłuż brzegów czterech środkowoeuropejskich państw, by ostatecznie powrócić do portu, z którego rozpoczęła się podróż. Na wycieczkach tygodniowych będziemy mogli zobaczyć Wiedeń, Budapeszt i Bratysławę. Zazwyczaj w każdym z tych miast organizowane jest zwiedzanie z przewodnikiem. Ponieważ to właśnie możliwość obejrzenia tych miast w ramach jednej wycieczki, jest jedną z głównych atrakcji jakie oferuje nam rejs Dunajem, warto przed wybraniem oferty, dowiedzieć się czy przewodnicy będą mówić po polsku lub w języku obcym, który choć trochę jest nam znany. Należy również zapoznać się z cennikiem takich wycieczek, gdyż zazwyczaj nie są one wliczone w cenę rejsu statkiem, a ich łączny koszt, w zależności od wybranego przez nas biura, oscyluje w granicach 100 euro za osobę. Można oczywiście wszystko zwiedzać samodzielnie, jednak przewodnik z pasją może nas zapoznać z historią jakiej nie znajdziemy w książkach.

 

 

  • Zalety spędzenia urlopu na Dunaju

Rejs Dunajem to świetny pomysł na wakacje zarówno dla osób samotnych jak i dla rodzin z dziećmi. Każdy znajdzie w nim coś, co lubi. Możemy poznać za jednym razem kilka krajów europejskich bez ciągłego pakowania i uciążliwego przemieszczania się autem w korkach. Nasz hotel jest zawsze z nami. Rejs ten daje nam możliwość wypoczęcia mimo, iż de facto jest wycieczką objazdową. Cały czas, który zajmuje przepłynięcie od jednego portu do drugiego, możemy poświęcić na odpoczynek. Niektóre ze statków pływających po Dunaju posiadają baseny, co jest najlepszą atrakcją dla dzieci. W ciągu zaledwie siedmiu dni możemy zapoznać się z czterema różnymi państwami, co jest trudne do wykonania podczas jazdy samochodem. Wiedeń zachwyci nas cesarskimi rezydencjami. Budapeszt, zwany „Perłą Dunaju”, oczaruje zabytkową architekturą i doskonałą kuchnią. Bratysława natomiast, ma unikalny charakter i zadziwia kontrastami. Na pokładzie statku możemy liczyć na bogaty program animacyjny. Atrakcje takie jak poranna gimnastyka, koncert fortepianowy czy wieczór piracki uprzyjemnią czas każdemu miłośnikowi dobrej zabawy.