Rejsy statkiem po Morzu Śródziemnym

Wspaniała przygoda jaką jest rejs statkiem po Morzu Śródziemnym gwarantuje poznanie przepięknych wysp oraz historycznych miast położonych na wybrzeżu.

Gorące słońce, wiatr we włosach, lazurowa woda, niebiańskie plaże z palmami i przepiękne krajobrazy są niemal zawsze gwarancją wspaniałego wypoczynku. Właśnie dlatego rejsy statkiem po Morzu Śródziemnym to doskonała propozycja na przeżycie fantastycznej przygody.

Śródziemnomorskie wyspy
Rejsy statkiem po Morzu Śródziemnym to przede wszystkim możlwość poznania i zobaczenia licznych wysp. Główna atrakcja w zachodniej części basenu to bez wątpienia hiszpańskie Baleary. Cztery największe wyspy: Ibiza, Majorka, Minorka i Formentera zachowują swój niepowtarzalny charakter i różnią się znacząco od kontynentalnej części kraju. Ibiza to królowa rozrywki, jeden z najpopularniejszych kurortów słynący z mnogości klubów, dyskotek i niezwykle bogatego życia nocnego. Majorka to wspaniałe krajobrazy, historyczne miasteczka oraz dzikie góry. Formentera i Minorka to natomiast spokojniejsze i mniej zaludnione wyspy, ale również doskonałe do wypoczynku. Płynąc w kierunku wschodnim dotrzeć możemy do Sardynii. Ta skalista wyspa jest drugą pod względem wielkości na Morzu Śródziemnym i cechują ją białe skały, przepiękne zatoczki oraz niesamowite, piaszczyste plaże z lazurową wodą. Podobne krajobrazy i warunki do odpoczynku oferuje położona w sąsiedztwie francuska Korsyka. Interesująca propozycja to z całą pewnością także wyspy maltańskie. Mówi się, że Malta to muzeum pod otwartym niebem, gdyż oprócz doskonałych warunków do nurkowania, zobaczyć można tu wiele zabytków historycznych.

Historyczne metropolie
Rejsy statkiem po Morzu Śródziemym to również doskonała możliwośc poznania hitorycznych miast. Założony 1300 lat temu przez greckich uciekinierów Dubrownik to najpiękniejsze miasto Chorwacji, zwane "Perłą Adriatyku". Wpisane zostało na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO ze względu na doskonale zachowaną architekturę i liczne zabytki. Stare Miasto otoczone jest potężnymi murami, a wewnątrz znajdują się unikalne, wykładane marmurem place, brukowane uliczki, klasztory, pałace, kościoły i zbudowane z jasnego kamienia budynki. Uczestnicząc w rejsie statkiem po Morzu Śródziemnym nie można pominąć także Grecji i Turcji. Jednym z doskonałych przykładów greckiej kultury i historii jest Rodos. Położona we wschodniej części basenu wyspa to nie tylko słońce i piękne krajobrazy, ale także zabytkowa stolica. Ma postać tętniącej życiem warowni otoczonej grubymi murami, w jej centrum podziwiać można liczne meczety, kościoły i wąskie kamienne uliczki. Wysunięta jeszcze bardziej na wschód turecka Alanya to miasto znane od starożytności. Jej najwspanialsze zabytki pochodzą z XIII wieku - jest to twierdza seldżucka (Kale) i Czerwona Wieża (Kizilkule) z 1226 roku. Obydwa obiekty są doskonale zachowane i oferują wspaniałe panoramy na leżące w dole miasto, majaczące w oddali góry Taurus oraz granatowe wody Morza Śródziemnego. W Alanyi znajduje się także plaża Kleopatry, jedna z najsłynniejszych w całym kraju.