Rodzaje biustonoszy: jaki wybrać?

Powiększające, bardotki, z miękkimi miseczkami i zaprojektowane do spełniania specyficznych zadań - wśród wielu rodzajów biustonoszy można dobrać model najbardziej dostosowany do naszych potrzeb.

Odpowiednio dobrany biustonosz potrafi zdziałać wiele dla naszego wyglądu i samopoczucia: podnieść piersi, optycznie je powiększyć, delikatnie wymodelować kształt i zapewnić uczucie komfortu przez cały dzień. Przy kupnie bielizny nie należy zwracać uwagi tylko na piękny wygląd, ale również na jakość, rodzaj materiałów i model. W sklepach możemy znaleźć różne rodzaje biustonoszy odpowiadające odmiennym potrzebom kobiet.

Biustonosz typu push up

Jest doskonałym rozwiązaniem dla kobiet pragnących powiększyć swój biust. Są rożne rodzaje biustonoszy typu push up, jednak wszystkie dzięki specjalnemu krojowi unoszą i uwydatniają piersi. Większość z nich dodatkowo zawiera niewielkie poduszeczki sprawiające że piersi wydają się większe, lub też kieszonki na żelowe czy silikonowe wkładki. Dobrze dobrany push up wygląda naturalnie i powiększa biust maksymalnie o jeden rozmiar.

Bardotka

To bardzo kobiecy typ biustonosza ze specjalnie wyprofilowanymi niepełnymi miseczkami. Ponieważ ten model biustonosza nie ma ramiączek, należy zwrócić uwagę na to, aby był dobrze dopasowany i wystarczająco mocny, aby utrzymać piersi. Podobnie, jak inne rodzaje biustonoszy bez ramiączek naje się do zakładania do bluzek i sukienek z dużym dekoltem lub odkrytymi ramionami.

Biustonosz z miękkimi miseczkami

Są dwa rodzaje biustonoszy tego typu. Pierwszy, w bardziej kobiecym wydaniu, zapinany z tyłu, wykonany głównie z dzianiny, koronek i haftu jest modelem przeznaczonym głównie dla pań z pełnym biustem, ceniącym komfort. Miseczki, chociaż delikatne, często są wzmocnione fiszbinami, dlatego biustonosz dobrze podtrzymuje piersi. Drugi, sportowy typ miękkiego biustonosza nadaje się dla aktywnych kobiet. Dzięki specjalnemu, przepuszczającemu powietrze materiałowi zapewnia komfort w czasie uprawiania sportu, a krój stanika pozwala na utrzymanie biustu w jednej pozycji.

Rodzaje biustonoszy do zdań specjalnych

Wśród bogatej oferty sklepów z bielizną można dobrać biustonosze zaprojektowane po to, aby uwzględnić specyficzne potrzeby kobiet. Do ubrań z dużym dekoltem, odkrytymi plecami i ramionami można założyć samonośne silikonowe biustonosze. Są niewidoczne pod ubraniem, dlatego są odpowiednie także pod lekko prześwitujące bluzki. Do koszulek "bokserskich" pasują biustonosze z ramiączkami skrzyżowanymi z tyłu. Dostępne są również specjalne rodzaje biustonoszy przeznaczone dla kobiet karmiących - wykonane z przewiewnych naturalnych materiałów z odpinaną górną częścią miseczki.