Romantyczna randka w domu – pomysły

Dobre pomysły na romantyczną randkę w domu to wspólne gotowanie, oglądanie filmów, słuchanie muzyki czy gra w twistera.

By spędzić miłe chwile ze swoja sympatią, nie musisz iść do kina czy na dyskotekę. Równie dobrze możecie zorganizować romantyczną randkę w domu. Ma ona wiele zalet – nikt nie będzie wam przeszkadzał, a w domu z pewnością poczujecie się zrelaksowani i mniej skrępowani niż w restauracji czy klubie. Zaoszczędzicie także sporo gotówki, którą możecie przeznaczyć na dobre wino czy wypożyczenie ciekawego filmu.

Wspólne gotowanie i kolacja przy świecach
Zakochanym czas mija bardzo szybko, więc dobrze zaplanować przebieg spotkania, by należycie wykorzystać czas ze swoją sympatią. Romantyczna randka w domu nie uda się bez kolacji przy świecach. Tu można wykorzystać pierwszy z pomysłów, mianowicie wspólne przygotowanie posiłku. W kuchni warto podzielić obowiązki, a czas z pewnością szybko minie wam na rozmowie i żartach. To także okazja, by sprawdzić jak nasza sympatia radzi sobie w kuchni. Po wspólnym gotowaniu będziecie mogli przekonać się, jak smakuje wasza potrawa. Oczywiście wcześniej należy starannie przystroić miejsce posiłku – nakryć obrus, zapalić świece i przygotować wino. Siedząc naprzeciw siebie i konsumując wcześniej przyrządzane danie, nie zabraknie wam tematów do rozmowy oraz okazji, by wymieniać długie, wiele znaczące spojrzenia.

Taniec, film i gry
Żadna romantyczna randka w domu nie może obejść się bez nastrojowej muzyki. Piękne ballady Sade, Tiny Turner, Barry’ ego White, Lady Pank, Wilków czy Prince’a to dobry powód, by zaprosić sympatię do tańca. To świetna propozycja dla osób, które nie lubią zatłoczonych dyskotek i klubów. Warto pamiętać, że taniec bardzo zbliża ludzi, a ty przy okazji sprawdzisz jak twój partner/ partnerka radzi sobie na parkiecie. Dobrym pomysłem jest także wspólne oglądanie filmu. Przygotujcie popcorn, piwo czy chipsy i usiądźcie wygodnie przed telewizorem. Warto znać gust partnera i wybrać film, który obojgu wam będzie się podobał. Dobrze sprawdzają się komedie romantyczne i horrory. Przestraszona dziewczyna z pewnością będzie chciała schronić się w ramionach mężczyzny, dzięki czemu zbliżycie się do siebie. Na randkę w domu warto zaproponować także coś niekonwencjonalnego – świetnym pomysłem będzie gra w popularnego Twistera. Na płaskiej powierzchni rozkładamy matę, gdzie zaznaczone są kolorowe pola. Naszym zadaniem jest postawienie stopy lub nogi na jednym z nich, zachowując przy okazji równowagę. Podczas wspólnej zabawy czeka was dużo śmiechu i przeróżnych "wygibasów".Dość nowatorskim, lecz sprawdzonym pomysłem, jest wspólna gra na konsoli. Jest wiele gier, które obojgu wam przypadną do gustu – gry muzyczne i taneczne, w których możecie nie tylko pośpiewać w duecie, ale i potańczyć, pograć na perkusji czy gitarze. Nie musicie wcale odwiedzać zatłoczonej dyskoteki, by pobawić się w rytm muzyki.