Samoopalacze dla mężczyzn - jak ich właściwie używać

Opaleniznę zimą panowie uzyskają przez użycie samoopalacza dla mężczyzn, a przygotowanie do nałożenia go to pięć prostych kroków.

W dzisiejszych czasach dobrze wyglądać chcą wszyscy. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Dbałość i sylwetkę, strój, skórę należy do czynności zupełnie naturalnych, dlatego samoopalacze dla mężczyzn nie są już dzisiaj dla nikogo sensacją.

Jak prawidłowo pielęgnować skórę
Zanim będzie można zastosować samoopalacze dla mężczyzn trzeba najpierw dokładnie przygotować skórę do tego zabiegu. Jak dbać, szczególnie męską skórę, która jest przecież twardsza i grubsza i trudniejsza do pielęgnacji z powodu zarostu, żeby przez długie lata była ładna i zdrowa? Pierwsza i podstawowa czynność to oczywiście mycie. Służą do tego celu mydła, żele, płyny pod prysznic czy do kąpieli.
Ich skład i zapach to kwestia indywidualnego wyboru. Kolejna czynność to usunięcie martwego, zrogowaciałego naskórka. I tu nie brak kosmetyków do wyboru. Peelingi można kupić w kremie, w paście,można także wykonać samemu. Do złuszczania naskórka służą najczęściej sproszkowane pestki owoców, łupiny orzechów, sól morska, cukier lub kawa. Następnie trzeba skórę odżywić i zmiękczyć przy użyciu kremu lub balsamu. I dopiero teraz ci, którzy chcą, by ich skóra nie była zupełnie jasna mogą zastosować samoopalacz.

Jak samoopalacze powinni stosować mężczyźni
Męska skóra jest dość trudna do pielęgnacji, zwłaszcza skóra twarzy a to z powodu zarostu, który potrafi być twardy i często rośnie bardzo szybko.
Wielu mężczyzn ma również mocno owłosiony tors i nogi. Dlatego użycie samoopalacza dla mężczyzn wymaga od nich dużo samozaparcia i kilku dodatkowych zabiegów. Jeśli samoopalacz ma być stosowany tylko na twarz i szyję wystarczy kilkanaście minut. Jeśli całe ciało ma być opalone, trzeba zarezerwować sobie trochę więcej czasu. Jako, iż samoopalacz musi być rozprowadzony na skórze jak najbardziej równomiernie bo w przeciwnym wypadku pozostawi brzydkie, nieestetyczne smugi, po pierwsze należy skórę i zarost zmiękczyć, a następnie sam zarost ogolić, najlepiej przy użyciu pianki lub kremu. Skóra musi być ogolona jak najdokładniej. Trzeba bardzo uważać, żeby jej nie skaleczyć, ponieważ większości samoopalaczy nie można stosować na podrażnioną skórę. Kolejnym krokiem jest usunięcie zrogowaciałego naskórka przez użycie peelingu. Teraz można zaaplikować samoopalacz. Skóra powinna być wilgotna. Samoopalacz należy nałożyć kolistymi ruchami i delikatnie wmasować w skórę. Następnie trzeba skórę spłukać i delikatnie wytrzeć ręcznikiem, umyć ręce i gotowe. Warto wiedzieć, że najlepsze samoopalacze dla mężczyzn to te w postaci żelu.