Skóra twarzy: jak o nią dbać

Skóra twarzy wymaga odpowiedniej pielęgnacji, aby wyglądała zdrowo i promiennie.

Aby Twoja skóra twarzy wyglądała zdrowo i promiennie ważne jest, aby systematycznie każdego dnia, rano i wieczorem, wykonywać trzy podstawowe kroki. Są to oczyszczanie, tonizowanie i nawilżanie.

 

 • Oczyszczanie.
  Do oczyszczania skóry twarzy używaj żelu lub mleczka antybakteryjnego. Kup ten odpowiedni do swojego typu skóry. Wybór w sklepach jest bardzo duży. Jeśli nie wiesz, który wybrać zapytaj sprzedawcę w sklepie lub idź na konsultację do kosmetyczki. W codziennej pielęgnacji raczej nie stosuj kosmetyków peelingujących, szczególnie, jeśli Twoja cera ma skłonności do wyprysków. Drobinki zawarte w tego typu kosmetykach, mogą uszkodzić wypryski i spowodować ich rozprzestrzenianie na twarzy.
 • Tonizowanie.
  Drugi etap codziennej pielęgnacji skóry twarzy to jej tonizowanie. Używanie toniku jest konieczne, aby przywrócić naturalne pH skóry, a jednocześnie ją nawilżyć i zdezynfekować. Naukowcy udowodnili, iż używanie toniku zmniejsza o 40 procent zapotrzebowanie skóry na krem.
 • Nawilżanie
  Ostatnim etapem pielęgnacji skóry jest jej nawilżenie przy użyciu kremu. Powinniśmy używać zarówno kremu na dzień jak i na noc, bowiem różnią się one składem, a co za tym idzie i działaniem. Kremy na dzień zawierają filtr przeciwsłoneczny – słońce jest bowiem jednym z głównym czynników odpowiedzialnych za przyspieszone starzenie się skóry. Chronią nas również przed agresywnym działaniem czynników zewnętrznych. Krem na noc zawiera więcej witamin i składników odżywczych. Podczas snu cenne składniki są efektywnie wykorzystywane przez skórę.
 • Dodatkowa pielęgnacja.
  Raz w tygodniu warto poświecić trochę czasu i dodatkowo zadbać o naszą skórę twarzy. Aby pozbyć się martwego naskórka należy wykonać peeling, wcześniej dokładnie oczyszczając skórę i przemywając tonikiem. Po wykonaniu peelingu, nałóż na twarz maseczkę, która będzie dodatkowym zastrzykiem składników odżywczych. W sklepach do wyboru jest wiele typów maseczek, między innymi nawilżające, energetyzujące, rozświetlające. Ważne, aby dobrać odpowiednią do swojego typu cery.
 • Dbanie o skórę twarzy, to nie tylko zabiegi zewnętrzne. Trzeba dbać o nią również od wewnątrz. Przede wszystkim pij wodę, aby nawilżyć skórę od środka. Tylko woda w sposób naturalny uzupełnia deficyty płynów w tkankach. Należy również dbać o zdrową dietę i kondycję fizyczną. Wygląd skóry zależy w dużej mierze od stanu naszego zdrowia. Absolutnie należy wyeliminować wszelkie używki typu papierosy czy alkohol.