Skutki posiadania dużych piersi

Do skutków posiadania dużych piersi zaliczyć należy między innymi problemy z kręgosłupem, czy też wysypki skórne.

Skutki posiadania dużych piersi bywają różne. Począwszy od problemów z samoakceptacją, przez zmiany skórne, aż po poważne problemy z kręgosłupem. Na szczęście istnieją sposoby na zbyt obfity biust - zarówno operacyjne, jak i niewymagające ingerencji w organizm.

 

 

  • Zbyt duże piersi - fizyczne skutki

Skutki posiadania dużych piersi wiążą się zazwyczaj z ich nadmiernym ciężarem. Obfity biust może powodować bóle kręgosłupa, zwłaszcza w odcinku piersiowym. Duże piersi mogą być także przyczyną garbienia się. Powodują one również duży dyskomfort, gdyż niekiedy wręcz uniemożliwiają dłuższe stanie czy siedzenie w pozycji wyprostowanej. Zbyt duża powierzchnia styku piersi ze skórą pod nimi powoduje odparzenia, a co za tym idzie, bolesne wysypki i świąd. Same piersi również są zwykle obolałe i nadwrażliwe na dotyk. Istnieje także pośredni związek zbyt dużych piersi ze stanem zdrowia - niektórym kobietom uniemożliwiają one uprawianie większości sportów, co przekłada się na złe samopoczucie. Dodatkowo noszenie biustonosza najczęściej przenosi część ciężaru biustu na ramiona, co powodować może powstawanie trwałych wgłębień na barkach. Jest to nie tylko nieatrakcyjne wizualnie, ale także bolesne.

 

  • Obfity biust - wpływ na zdrowie psychiczne

Oprócz wpływu na zdrowie fizyczne, istnieją także psychiczne skutki posiadania dużych piersi. Kobiety często marzą o dużym i jędrnym biuście, jednak często zapominają, że wiąże się to z zaburzeniem proporcji sylwetki. Kobiety o zbyt dużym biuście mają problemy ze znalezieniem odpowiedniej, dobrze leżącej odzieży, natomiast w bieliźnie wydają się sobie nieforemne i niezgrabne. Często jest to bardzo subiektywny sposób postrzegania siebie, negatywnie wpływa on jednak na poczucie własnej wartości. Zbyt duży biust może być przyczyną wielu kompleksów, a nawet dyskomfortu psychicznego związanego z obcowaniem z płcią przeciwną.

 

  • Niwelowanie problemów

Najprostszym i często przynoszącym spektakularne efekty rozwiązaniem jest odpowiednie dobranie biustonosza. Częstym błędem jest noszenie biustonosza o zbyt dużym obwodzie i zbyt małych miseczkach, co powoduje przeniesienie ciężaru biustu na ramiona, a w efekcie ból i problemy z doborem odzieży. W Internecie znaleźć można elektroniczne bra-fittery, które pomagają wybrać odpowiedni rozmiar biustonosza. Jeśli skutki posiadania zbyt dużych piersi są poważne, warto przemyśleć mammoplastykę, czyli zabieg zmniejszania piersi. W niektórych wypadkach może być ona całościowo lub częściowo refundowana przez NFZ - wskazaniem do zabiegu są problemy ortopedyczne lub natury psychicznej.