Sonofreza dla skóry - za i przeciw

Sonofreza pozwala na szybkie odmłodzenie skóry oraz pozbycie się defektów skórnych, jednakże, aby móc bezpiecznie jej używać, należy wykluczyć kilka chorób.

Sonofreza jest zabiegiem kosmetycznym, w którym wykorzystuje się ultradźwięki, czyli fale sprężyste o częstotliwości ponad 20000Hz. Tego rodzaju masaż ułatwia zaaplikowanie w głębszych warstwach skóry substancje odżywcze. Sonofreza dostępna jest obecnie we wszystkich gabinetach kosmetycznych, w których mieszczą się urządzenia zaopatrzone w specjalistyczne głowice, wyposażone w ciągłą regulację intensywności masażu.

Zalety sonofrezy

Sonofreza jest doskonałym sposobem na poprawienie wyglądu skóry. Dzięki kilku zabiegom, uzyskuje się efekt znacznie lepszy i szybszy, aniżeli stosując kosmetyki tradycyjnym sposobem. Wykorzystywane w sonofrezie ultradźwięki powodują drganie komórek, co w rezultacie wpływa na ich regenerację i poprawę produkcji włókien kolagenowych i elastyny. Dzięki temu skóra na zewnątrz wygląda znacznie młodziej, jest pełna blasku, znika jej poszarzały koloryt, zmarszczki ulegają spłyceniu, znikają przebarwienia. Stosowanie tego zabiegu może całkowicie zastąpić używanie kremów ujędrniających, nawilżających czy też przeciwzmarszczkowych, ponieważ w tym jednym zabiegu uzyskuje się tak wiele korzyści dla skóry – sonofreza bezpośrednio transportuje substancje odżywcze w skórę. Taki masaż ultradźwiękami jest również polecany ludziom bardzo młodym – głównie jako pomoc w walce z trądzikiem i sposób na zwężenie porów skórnych. Jest to więc zabieg nie tylko odżywczy i upiększający, ale również leczniczy, świetnie przygotowuje skórę do dalszych zabiegów oraz działa relaksująco. Mikromasaż ma jeszcze jedną zaletę - jego cena nie jest bardzo wysoka, kosztuje bowiem tyle, co lepszy krem.

Przeciwwskazania do przeprowadzania sonofrezy

Ze względu na używanie ultradźwięków w czasie zabiegu, nie wszystkie osoby mogą się na nią zdecydować. Zdecydowanie mikromasaż nie może być wykonywany u kobiet ciężarnych, karmiących oraz u osób chorujących na serce, epilepsję czy nowotwory. Stosowanie ultradźwięków jest również niedopuszczalne w przypadku nerwic, stanów gorączkowych, ostrych stanów zapalnych w organizmie oraz u osób posiadających w tkankach metaliczne ciała obce (jak na przykład rozrusznik serca czy nawet aparat ortodontyczny). Przed zabiegiem należy więc bezwzględnie wykluczyć powyższe choroby, aby uniknąć niebezpiecznych konsekwencji. Decydując się na mikromasaż, ryzyko ponoszą również alergicy. Mimo że zabieg jest ogólnie bezpieczny dla skóry i nie wywołuje zaczerwień i obrzęków, to jednak w przypadku skóry alergicznej, szczególnie z widocznymi zmianami, nie jest polecany. Przeciwwskazań do stosowania sonofrezy nie można absolutnie bagatelizować, ponieważ działanie ultradźwięków może bardzo niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia osób będących w grupie ryzyka.