Sposoby na ból zęba

Czosnek, zioła i akupresura są dobrym sposobem na ból zęba i stanowią alternatywę dla tradycyjnych środków przeciwbólowych.

Z pewnością każdy człowiek w swoim życiu doświadczył przykrego uczucia, jakim jest ból zęba. Panuje powszechne przekonanie, że jest to straszna przypadłość i bardzo trudno jest jej się pozbyć - nic bardziej mylnego! Ból zęba, choć bardzo dokuczliwy, jest też bardzo łatwy do pokonania, jeśli zna się właściwe sposoby na ból zęba.

 

 

  • Czosnek, cytryna i sól
    Najlepszym i chyba najczęściej stosowanym sposobem jest wywar, którego głównym składnikiem jest czosnek. Przygotowanie owego specyfiku trwa co najwyżej kilka minut, a potrzebne składniki znajdziemy w każdym polskim domu. Aby przygotować nasze lekarstwo musimy pokroić czosnek na małe kawałki (wystarczy jeden ząbek), następnie umieścić je w małym kubeczku i zmiażdżyć. Do rozdrobnionego już czosnku dodajemy sok z cytryny oraz kilka szczypt soli. Tak przygotowanym specyfikiem należy nasączyć wacik i przyłożyć go do bolącego zęba. Ból powinien ustąpić w ciągu 10-15 minut.
  • Zioła czy akupresura?
    Istnieją także inne sposoby na ból zęba. Wiele osób poleca goździki, jako bardzo silny środek antyseptyczny. Należy umieścić je na bolącym zębie, przytrzymując językiem tak, by nie przemieściły się w inne miejsce. Goździki można zastąpić olejkiem z gałki muszkatołowej - efekt osiągniemy podobny. Coraz częściej pojawiają się także inne, dość niekonwencjonalne sposoby pozbywania się tej nieprzyjemnej przypadłości. Jednym z takich sposobów jest akupresura, czyli oddziaływanie na strefy refleksyjne różnych części ciała. Jako że strefa refleksyjna dla szczęki i zębów znajduje się na kciukach, to właśnie te miejsca powinniśmy uciskać. Strefa ta znajduje się dokładniej w miejscu, gdzie paznokieć wrasta w skórę (tam, gdzie zazwyczaj powstają tzw. "skórki"). Ból powinien ustąpić po maksymalnie półgodzinnej stymulacji.
  • Najlepiej jest zapobiegać
    Pomimo istnienia wielu świetnych sposobów na ból zęba, nigdy żaden z nich nie zastąpi regularnego ich mycia, okresowych wizyt u stomatologa, czy rozsądnego dawkowania słodyczy. Jeśli będziemy stosować się do zasady, że "lepiej jest zapobiegać, niż leczyć", to może się okazać, że już nigdy nie będziemy musieli sięgać po ziołowe wywary, akupresurę, czy inne, nawet najwspanialsze metody.
Z nami zarobisz łatwo i szybko