Sposoby na długie paznokcie

Odżywianie, wzmacnianie, zażywanie pielęgnacyjnych kąpieli lub korzystanie z profesjonalnych zabiegów to przykłady na to, jak uzyskać mocne i długie paznokcie.

Wiele kobiet marzy, aby mieć piękne, zadbane i długie paznokcie. Kruchość płytki paznokciowej jest często uwarunkowana genetycznie, jednak jest kilka naturalnych sposobów na jej wzmocnienie i przyspieszenie wzrostu paznokci. Ponadto można skorzystać z wielu usług kosmetycznych dostępnych na rynku, oferujących zabiegi upiększające dłonie i paznokcie.

Pielęgnacja na co dzień i od święta
Aby mieć długie paznokcie, muszą być one przede wszystkim zdrowe i mocne. Codziennie należy wcierać olejek rycynowy lub odżywki do paznokci, które dostępne są w drogeriach. Tylko systematyczne stosowanie przyniesie oczekiwane efekty. Raz w tygodniu warto zastosować specjalną maseczkę wzmacniającą, przygotowaną z łyżeczki oliwy, żółtka kurzego jaja oraz kilka kropli soku z cytryny. Dokładnie natrzeć płytki i pozostawić na 20 minut, a następnie zmyć ciepłą wodą. Paznokcie piłować jedynie mineralnymi pilniczkami, tylko w jedną stronę, aby zapobiec łamliwości.

Kąpiele witaminowe
Często dobrym rozwiązaniem są wzmacniające kąpiele, które pomogą uzyskać zdrowe, długie paznokcie. Do tego typu kąpieli powinno się używać ciepłej wody, w niewielkiej misce. Jednym ze sposobów jest użycie żelatyny, którą rozpuszcza się w wodzie i w powstałej mieszance moczy się dłonie przez około 30 minut, a następnie dokładnie i delikatnie osusza i nawilża kremem do rąk i paznokci. Inna metoda to kąpiel w ciepłej oliwie, która przynosi spektakularne efekty już po kilku zastosowaniach. Siedemdziesiąt mililitrów oliwy z oliwek podgrzać w garnku, przelać do miski i dodać 10-12 kropel witaminy A i E w płynnej postaci (do kupienia w aptece). Po piętnastu minutach namaczania osuszyć paznokcie.

Odpowiednie odżywianie
Na wygląd i wzmocnienie paznokci wpływa także odpowiednia dieta. Należy spożywać produkty bogate w witaminę B oraz witaminę B5. Takie witaminy zawierają żółtka jaj, produkty bogate w zboża i drożdże. Odpowiednie są także chude ryby, warzywa strączkowe, a nawet ziemniaki. Ponadto warto spożywać orzechy, które są bogate w miedź - pierwiastek korzystnie wpływający na poprawę kondycji paznokci.

Samodzielne przedłużanie
W sklepach kosmetycznych można zakupić za niewielkie pieniądze tipsy, czyli sztuczne paznokcie. Ich cena jest niewielka (już od kilku złotych), jednak efekt nie utrzymuje się przez długi czas. Tipsy dokleja się za pomocą specjalnego kleju, dołączonego do zestawu, który spaja naturalne paznokcie ze sztucznymi. Na rynku dostępna jest bardzo szeroka gama wzorów i kolorów tipsów. Należy pamiętać, iż płytka musi być dokładnie oczyszczona, bez śladów lakieru.

Profesjonalne zabiegi
Uzupełnieniem domowych rytuałów są specjalistyczne zabiegi kosmetyczne. Przykładem może być manicure japoński- nowość na polskim rynku. Zabieg polega na energicznym wmasowywaniu pasty w płytkę paznokcia, zawierającą witaminy A + E, keratynę, pyłek pszczeli, a także krzemionkę z morza japońskiego. Ten zabieg wzmacnia płytki, nabłyszcza je i pomaga w zdrowym i szybszym wzroście. Innym, klasycznym sposobem jest przedłużanie paznokci metodą akrylową, którą wykonują kosmetyczki. Naturalne paznokcie są przedłużane i utwardzane, a następnie malowane wedle życzenia. Ten sposób na długie paznokcie jest najszybszy, jednak niszczy naturalne płytki.