Sposoby na puszyste włosy

Dzięki odpowiedniemu strzyżeniu, właściwym kosmetykom i odrobinie stylizacji każdy będzie mógł ozdobić swoją twarz puszystymi włosami.

Zdrowe, piękne, puszyste włosy w niewielu przypadkach są dziełem genów – zwykle są efektem zabiegów fryzjerskich i kosmetycznych. Odpowiednie strzyżenie, kosmetyki i akcesoria do stylizacji oraz umiejętna pielęgnacja pomogą uzyskać efekt bujnej fryzury na każdej głowie.

 

 

 • Odpowiednie strzyżenie
  Odpowiednie strzyżenie to podstawa. Źle ścięte włosy nie układają się, trudno nadać im pożądany wygląd. Wprawny fryzjer dobierze cięcie do rodzaju włosów i doradzi, jak je stylizować, aby wyglądały tak samo jak po wyjściu z salonu. Odpowiednie cieniowanie pomoże zmienić nawet najcieńsze i przyklapnięte kosmyki w puszyste włosy niczym z katalogu. Fryzjer doradzi także, jakich kosmetyków warto używać, aby pielęgnować fryzurę, a z jakich lepiej zrezygnować, gdyż mogą obciążać włosy.
 • Mycie i stylizacja - ale bez obciążania
  Włosy można myć codziennie, ale należy do tego używać odpowiednich szamponów. Im częściej je myjemy, tym większą mają skłonność do przetłuszczania się. Warto więc kupić szampony delikatne, nie obciążające włosów. Szampony zagęszczające fryzurę mogą być dobrym rozwiązaniem, jednak nie muszą służyć cienkim kosmykom, które często lepiej myć ziołowymi, naturalnymi kosmetykami. Przy doborze szamponu może pomóc fryzjer, który zna nasz typ włosów i wie, który będzie na nas najlepszym rozwiązaniem. Przy cienkich włosach mających tendencję do opadania warto zrezygnować z gęstych maseczek, odżywek i ciężkich produktów do stylizacji. Są jednak kosmetyki przeznaczone właśnie do takich włosów – delikatne lotiony, pianki, lakiery. Również spraye modelujące i nadające objętość mogą okazać się dobrym wyborem, a uzyskane dzięki nim puszyste włosy utrzymują się dłużej i nie przetłuszczają się. 
 • Suszenie i tapirowanie
  Aby uzyskać puszyste włosy, należy je odpowiednio suszyć. Dyfuzor pomoże unieść fryzurę i nadać jej objętość, ale jeśli suszarka go nie posiada, wystarczy suszyć włosy ze spuszczoną głową. Strumień powietrza należy kierować od nasady włosów. Warto także użyć okrągłej szczotki, nawijając na nią pasma od spodu do czubka głowy. Trudno jednocześnie suszyć i modelować włosy, jednak po pewnym czasie nabiera się wprawy. Gdy jednak po wysuszeniu nadal nie zadowala gęstość fryzury, warto ją podtapirować. Tapirowanie to prosty i szybki sposób na puszyste włosy. Warto pamiętać, aby nie tapirować całej fryzury, a tylko dolną partię włosów, unosząc je w ten sposób od spodu. Nie warto także stosować tego zabiegu codziennie, gdyż może niszczyć strukturę włosów. Aby efekt tapirowania utrzymał się, należy spryskać fryzurę odpowiednim lakierem.
 • Radykalne kroki
  Puszyste włosy można uzyskać także dzięki bardziej radykalnym zabiegom fryzjerskim, jak trwała, balejaż czy zagęszczanie za pomocą pasm. Lekka trwała nie musi zniszczyć włosów, za to podniesie je i nada fryzurze puszystości. Z kolei balejaż nadaje optyczne wrażenie gęstości fryzury, jednak wyłącznie wtedy, jeśli pasemka będą cienkie i maksymalnie o kilka tonów jaśniejsze lub ciemniejsze. Zagęszczanie za pomocą naturalnych lub syntetycznych pasm daje natychmiastowy, naturalny efekt puszystości, jednak jest kosztowne, a efekt utrzymuje się przez około 5 miesięcy