Sposoby na rozszerzone naczynka na skórze

Sposobami na rozszerzone naczynka są między innymi odpowiednia dieta, chronienie cery przed działaniem czynników zewnętrznych oraz delikatne kosmetyki.

Rozszerzone naczynka to problem wielu osób. Niewielki rumieniec na twarzy dodaje jej uroku i świeżości, ale nadmiernie zaczerwieniona skóra wygląda nieestetycznie i jest oznaką kruchości naczynek krwionośnych.

 

 

  • Kosmetyki dla cery z rumieniem

Cera naczynkowa jest wyjątkowo nieodporna na wszelkie drażniące substancje. Należy więc zaopatrzyć się w kosmetyki przeznaczone dla cer wrażliwych lub serie kosmetyków dedykowane skórze z rozszerzonymi naczynkami. Najlepiej używać produktów aptecznych, o delikatnym działaniu. Do mycia najlepsze są emulsje bez dodatku detergentów. Na dzień konieczne jest używanie kremu - zimą ochronnego przed mrozem i wiatrem, zaś latem skutecznie zabezpieczającego przed działaniem promieni UV. W pielęgnacji cery z rozszerzonymi naczynkami ważne jest, by wszelkie kosmetyki były jak najdelikatniejsze. Dlatego najlepiej wybierać nieperfumowane, najlepiej zaś hipoalergiczne kosmetyki. Do zakamuflowania zaczerwienień w makijażu używa się zielonego korektora. Należy nałożyć go na krem, następnie zakryć podkładem pod makijaż. W dbaniu o stan cery z rozszerzonymi naczynkami niezbędna jest często pomoc lekarza dermatologa lub wykwalifikowanej kosmetyczki, która zaproponuje odpowiednie dla cery zabiegi.

 

  • Metody niwelowania rozszerzonych naczynek

Skóra z rozszerzonymi naczynkami jest skórą nadreaktywną to znaczy jest mniej odporna na wszelkie bodźce jak na przykład temperatura czy substancje drażniące w kosmetykach. Warto więc unikać wszelkiego rodzaju zabiegów kosmetycznych typu parówki oraz nie zażywać kąpieli w saunie. Ponadto nie należy narażać skóry na zbyt gwałtowne zmiany temperatury, pocieranie szorstkimi ręcznikami czy peelingi mechaniczne. Również unikanie palenia tytoniu i przebywania w dymie papierosowym jest korzystne dla kruchych naczynek. Warto przyjmować witaminy, które uszczelniają naczynia krwionośne, szczególnie PP, C i B2. Nie wolno opalać się na słońcu lub w solarium jeśli cera posiada rozszerzone naczynka. Również przebywanie na mrozie może zaszkodzić takiej skórze. W trosce o stan cery trzeba zrezygnować także z picia alkoholu, mocnej kawy i herbaty oraz jedzenia pikantnych, bardzo gorących lub zimnych potraw. Można również w specjalistycznych gabinetach medycyny estetycznej wybrać zabieg, który usunie lub zmniejszy rozszerzone naczynka. Obecnie najbardziej efektywnym jest zamykanie naczynek przy udziale światła lasera. Jest to bezpieczna metoda, którą można wykonać o każdej porze roku, nie zostawia ona również śladów na skórze.