Sri Lanka – pomysł na udane wakacje

Jako doskonała przedstawicielka Azji, Sri Lanka zachwyci nie tylko wpaniałymi zabytkami czy kolorowymi rafami koralowymi, ale również wyśmienitym jedzeniem i wspaniałą, lokalną kulturą.

Położona na wyspie Cejlon Sri Lanka jest prawdziwym rajem dla bogatych urlopowiczów, szukających spokoju i wyciszenia, ceniących sobie egzotykę, ale przede wszystkim luksus. Wakacje na Sri Lance to doskonały pomysł. Jednak warto pamiętać, że wyspa ta to nie tylko piaszczyste plaże, lazurowe morze i rafy koralowe.

Warte zobaczenia i zwiedzenia na Sri Lance

Aby wakacje na Sri Lance były w pełni udane warto dobrze zastanowić się nad wyborem miejsca i hotelu, w którym chcemy je spędzić. Ze względu na rozwój turystyki można bez problemu wyodrębnić miejsca luksusowe, miasta dostosowane do wymagań turystów z Europy lub też miejsca nieco dzikie, dla poszukiwaczy przygód. Sri Lanka, mimo, że kojarzona jest głównie z planacjami herbaty i wędrującymi słoniami, kryje w sobie wiele imponujących i niezwykłych miejsc. Najbardziej popularnym jest Szczyt Adama, z odciśniętą stopą pierwszego człowieka. Miasta Kandy i Anuradhapura to cele pielgrzymek wyznawców hinduizmu i buddyzmu. Zwiedzanie wyspy warto zacząć właśnie tam. Aby jednak urozmaicić swoje wakacje warto poszukać lokalnych biur podróży, które organizują na przykład rejsy z nurkowaniem, bowiem na Sri Lance rozwinęły się niesamowite rafy, gdzie żyją setki gatunków ryb. Doskonałym pomysłem dla rodzin z dziećmi będzie wyprawa do sierocińca słoni - Elephant Pinawela. Warto poświęcić na nią więcej czasu i móc po drodze zachwycać się pięknem wyjątkowej, azjatyckiej przyrody.

Sri Lanka rdzennych mieszkańców

Kiedy już podejmiemy decyzję o wyborze regionu i hotelu, gdy zwiedzimy najciekawsze miejsca, warto zatrzymać się na chwilę, aby bliżej przyjrzeć się stylowi życia mieszkańców Sri Lanki. Poznawanie i obcowanie z obcą kulturą, tak różną od naszej będzie na pewno niesamowitym doświadczeniem. Warto też przespacerować się po bazarze, lub jeżeli mamy możliwość bezpośrednio po uprawach przypraw. Dotknąć, powąchać i w końcu spróbować specjałów wyspy - do udanych wakacji zaliczają się również wrażenia kulinarne. I choć kuchnia Sri Lanki nie jest bardzo wysublimowana - jada się głównie ryby, owoce morza i ryż z curry, to jednak przyprawy nadają się bardzo egzotycznego charakteru. Przed wyjazdem warto wyposażyć się w dobry przewodnik. Według niego można będzie zaplanować wyjątkową wyprawę na przykład szlakiem rzadko odwiedzanych miejsc Sri Lanki. Tym sposobem sami zapewnimy sobie moc niezapomnianych wrażeń.