Stosowanie różu - dobierz odpowiedni makijaż do Twojego kształtu twarzy!

Umiejętnie stosowanie różu możne nie tylko spowodować, że skóra nabierze zdrowego i świeżego wyglądu, ale również pomoże w korygowaniu kształtu twarzy.

Róż to niepozorny kosmetyk, który posiada wiele zastosowań w makijażu. Umiejętne stosowanie różu pozwoli dodać cerze promienności i świeżości, ożywi jej koloryt, pomoże nawet wymodelować optycznie rysy twarzy.

 

 

  • Nakładanie różu na owalną twarz

Twarz owalna zwykle nie potrzebuje specjalnych zabiegów, które pomogą ją optycznie wyszczuplić czy zaokrąglić. Jest to to klasyczny i najbardziej pożądany kształt twarzy. Stosowanie różu na skórę twarzy w przypadku posiadania takiego jej kształtu zwykle ogranicza się do nałożenia na sam środek policzków niewielkiej ilości kosmetyku, który odświeży koloryt skóry i nada zdrowego rumieńca cerze. Najlepiej stosować róż na najbardziej wystające miejsce na policzkach.

 

  • Stosowanie różu w przypadku trójkątnej twarzy

Jeśli kształt twarzy przypomina trójkąt, to znaczy czoło jest szerokie, zaś dół twarzy, szczególnie broda, dużo węższe, warto właściwie nałożyć róż na policzki. Pomoże to bowiem w optycznym zniwelowaniu braku symetrii w kształcie twarzy. Ponadto umiejętne stosowanie różu w przypadku twarzy trójkątnej znacznie złagodzi rysy. W tym celu róż należy nałożyć w najszerszym miejscu kości policzkowych. Należy kosmetyk ruchem pędzla rozprowadzić w górę. Makijaż powinien kończyć się tuż pod zewnętrznymi kącikami oczu.

 

  • Modelowanie różem twarzy kwadratowej

Typ twarzy o kształcie przypominającym kwadrat szczególnie potrzebuje wymodelowania rysów. Wskazane jest w tym przypadku "zmiękczenie" owalu twarzy poprzez złagodzenie linii wyraziście zarysowanej szczęki, kości policzkowych czy czoła. Do tego celu najlepiej stosować róż, należy jednak pamiętać, by nakładać go tuz pod kośćmi policzkowymi. Ponadto warto również leciutko zaznaczyć różem środek czoła. Przy kwadratowej twarzy poleca się także stosowanie różu skośnie prowadząc pędzel - od skroni aż do płatków nosa.

 

  • Używanie różu w makijażu twarzy okrągłej

Przy twarzy okrągłej najczęściej konieczne jest ukrycie za pomocą umiejętnego makijażu twarzy zbyt pełnych policzków. Róż jest kosmetykiem, który idealnie nadaje się do modelowania twarzy okrągłej, ponieważ łatwo kilkoma ruchami pędzla sprawić, że taka twarz wyda się szczuplejsza i bardziej proporcjonalna. Wystarczy nakładać róż muskając skórę policzków pędzlem, kierując go ku jej dołowi. Najkorzystniejszy sposób stosowania różu w tym przypadku polega na rozpoczęciu jego aplikacji w okolicach uszu i prowadzeniu pędzla w kierunku ust.