Strasburg - bogactwa miasta

Strasburg to siedziba Parlamentu Europejskiego i Rady Europy - to wystarczający powód do poznania miasta i jego atrakcji turystycznych.

Strasburg położony jest w północno-wschodniej Francji nad rzeką Ill. To stolica Alzacji i departamentu Ren oraz bardzo ważne miasto dla całej Europy – znajduje się w nim bowiem siedziba Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, Rady Europy i Parlamentu Europejskiego. Obok tak ważnych instytucji, miasto słynie z katedry Notre Dame, pięknej architektury czy licznych winiarni.

 

 

  • Strasburg - bogactwa miasta

Historia Strasburga sięga piętnastego roku p. n. e. Miasto na przemian znajdowało się pod wpływami niemieckimi i francuskimi. Dopiero podczas drugiej wojny światowej Strasburg przyłączono do Francji. W Strasburgu znajduje się wiele świątyń – kościołów, synagog, klasztorów czy katedr. O tym, ze miasto ma wiele atrakcji turystycznych, świadczy fakt, że na światową listę UNESCO wpisana została Grande île (Wielka Wyspa). Na jej terenie znajduje się centrum Strasburga i wiele zabytków. Wśród nich jest katedra Notre Dame, z imponującym zegarem astronomicznym. Wzniesiona z czerwonego piaskowca jest symbolem miasta i całej Alzacji. Turyści chętnie spoglądają na imponujący budynek Parlamentu Europejskiego, który w znacznym stopniu uatrakcyjnia zabudowę Strasburga i podnosi prestiż miasta. Swoją siedzibę ma tutaj także Europejski Trybunał Praw Człowieka i Rada Europy.

 

  • Pozostałe atrakcje 

Alzacja znana jest z doskonałej kuchni i wykwintnych win, dlatego koniecznie trzeba odwiedzić jedną z winiarni w Strasburgu. Ciekawostką jest z pewnością Pharmacie du Cief, czyli Apteka pod Jeleniem. Pochodzi z trzynastego wieku i jest jedną z najstarszych we Francji. Zlokalizowana jest na place de la Catherdale przy Rue Merciere. W Strasburgu znajduje się także Uniwersytet, podzielony na Université Louis-Pasteur, Université Marc Bloch oraz Université Robert Schuman. Warto odwiedzić także inne miejsca, jak na przykład Place Gutenberg (stolica Alzacji to miasto, w którym Gutenberg wynalazł druk), Chateau de Rohan czy Petite France. Mała Francja, to piękna okolica położona na wysepkach, które przecinają liczne kanały. Zabytkowa zabudowa oraz hotele, kawiarenki, knajpki, restauracje czy sklepy powodują, że jest to często odwiedzane miejsce przez turystów i mieszkańców Strasburga. Jedną z bardzo popularnych i dość oryginalnych atrakcji jest możliwość zwiedzenia znanych browarów: Kronenbourg i Heineken. Podczas wizyty w jednym z nich możemy poznać historię piwa oraz długoletnie tradycje wyrobu złocistego trunku.