Studiowanie w Londynie na Imperial College

Londyński Imperial College, obok uniwersytetu Cambridge i Oksford, jest najważniejszą instytucją edukacyjną w Wielkiej Brytanii specjalizującą się w naukach medycznych i inżynierskich.

Imperial College London to uczelnia o profilu politechniczno – medycznym. Powstała w 1907 roku z połączenia trzech innych uczelni, ale jej historia sięga nawet wieku piętnastego. W ramach obchodów swojego stulecia w 2007 roku stała się autonomiczną jednostką uniwersytecką. Główny kampus Koledżu Imperialnego znajduje się w Londynie w dzielnicy South Kensington, należącej do centrum miasta, rozlewając się na dzielnice sąsiednie: Chelsea, City of Westminister, Hammersmith i Paddington. Uczelnia ta jest jednym z rogów „Złotego Trójkąta” brytyjskich uniwersytetów, do którego wraz z nim należą uniwersytety z Oksfordu i Cambridge. Imperialny Koledż Londyński należy do czołówki światowych uniwersytetów, według większości rankingów mieści się w pierwszej piątce uniwersytetów europejskich i w pierwszej trzydziestce świata.

 

 

  • Struktura naukowa Imperial College

Główne kierunki nauki i badań Imperial College zorganizowane są w trzech wydziałach: Medycznym, Inżynierskim i Nauk Przyrodniczych. Ponadto na uniwersytecie znajduje się Szkoła Biznesu, Wydział Nauk Humanistycznych, Centrum Historii Nauki, Technologii, Medycyny i Szkoła Wyższa. Wszystkie wydziały oferują studia o bardzo szerokim spektrum kierunków. Wydział Medyczny uniwersytetu jest jednym z największych wydziałów medycznych w Wielkiej Brytanii, dysponuje sześcioma jednostkami szpitalnymi. Do głównych wydziałów należą: Instytut Nauk Klinicznych, Instytut Reumatologii, Instytut Zdrowia Narodowego, Klinika Chirurgii i inne. Drugi główny wydział - Inżynierii oferuje studia w zakresie aeronautyki, bioinżynierii, inżynierii i technologii chemicznych, inżynierii środowiska, informatyki, mechaniki i innych. Wydział Nauk Przyrodniczych prowadzi studia o kierunkach: matematyka, fizyka, chemia, ochrona środowiska, a także kierunki o profilu biologicznym. Ogółem Imperial College obejmuje dziesiątki wydziałów, instytutów i ośrodków badawczych na dużym obszarze Londynu.

 

  • Osiągnięcia Imperial College London

Imperial College szczyci się czternastoma noblistami z fizyki, chemii i medycyny, wśród których można znaleźć, takie osobistości jak: Alexsander Flrming, Abdus Salam, czy Ernst Boris Chain. Na tej uczelni studiowali lub uczyli Alfred North Whitehead, znany matematyk i filozof, Nicholas Tombazis główny projektant marki Ferrari i Formuły 1, premier Indii Rajiv Gandhi, pionier optyki Harold Hopkins, gitarzysta zespołu Queen Brian May i wiele innych wielkich osobowości. Wysoki poziom badań Imperial College czyni ten uniwersytet drugim w Wielkiej Brytanii pod względem otrzymywanych dotacji. Wśród nauczycieli akademickich znajduje się dwóch nagrodzonych Medalem Fieldsa, przyznawanym z matematyki dla naukowców poniżej czterdziestego roku życia. Sześćdziesięciu sześciu należących do Towarzystwa Królewskiego, siedemdziesięciu jeden będących członkami Królewskiej Akademii Inżynierii i sześćdziesięciu dwóch członków Akademii Nauk Medycznych.