Sztuczki z kartami - jak się ich nauczyć?

Potrzebujesz dobrych kart, wiedzy, czasu i wytrwałości w ćwiczeniach, aby po mistrzowsku wykonywać sztuczki z kartami.

Czy kiedykolwiek zazdrościłeś ludziom, którzy wykonywali sztuczki z kartami, skupiając tym samym uwagę otoczenia? Czy obserwowałeś każdy ruch magików, ale nie mogłeś dostrzec nawet najdrobniejszej wskazówki? Próbowałeś na własną rękę wykonać iluzje, lecz nigdy nie wychodziło? Mamy dla ciebie kilka porad, jak nauczyć się sztuczek z kartami.

Karty
Na samym początku nauki warto poświęcić parę złotych więcej na profesjonalne, sztywne karty, dzięki którym opanowanie sztuczek będzie łatwiejsze. Dopiero po jakimś czasie, kiedy będziesz czuł się już pewniej, a każda próba wykonania zakończy się powodzeniem, możesz spróbować innych kart. Zalecane jest zapoznanie się z talią przez używanie jej, dlatego warto kilka razy ułożyć pasjansa lub zagrać z kolegami w pokera. Dzięki temu wyczujesz każdą kartę i pewniej będziesz je trzymał.

Arkana magii
Aby nauczyć się dowolnej sztuczki z kartami, musisz najpierw poznać sposób jej wykonania. Istnieje wiele dróg, dzięki których możesz dowiedzieć się, jak odkryć tajniki iluzji: strony internetowe, filmiki, książki, spotkania z magikami i tak dalej. Jeżeli jednak nie idziesz "na łatwiznę" i chcesz sam dostrzec tajemnicę triku, uważnie przypatruj się każdemu ruchowi, nie pozwól odwrócić swojej uwagi od kart, a po zakończeniu sztuczki nie zrywaj się do oklasków, lecz dalej obserwuj - większość niewprawnych iluzjonistów po zakończeniu sztuczki ujawnia tajniki przy składaniu talii. Poproś o wykonanie sztuczki kilka razy, nawet jeśli jesteś już niemal pewny, że odkryłeś sekret.

Ćwiczenia i pokaz
Kiedy już wiesz, jak wykonać sztuczki z kartami i masz mnóstwo wolnego czasu, nie pozostaje nic innego jak postarać się je zrobić. Nie załamuj się, jeśli nie uda się za pierwszym razem. Nie załamuj się, jeśli nie uda się za pięćdziesiątym razem. Tylko cierpliwe i wytrwałe ćwiczenie doprowadzi cię do mistrzostwa. Jeśli zwątpisz, bo po raz setny nie wyszło, zrób sobie przerwę, zajmij się czymś innym i powróć do triku za jakiś czas. Po kilku udanych próbach popracuj nad techniką i szybkością. Nie śpiesz się z pokazem - dopiero kiedy jesteś pewny, że dasz radę dobrze wykonać iluzję, możesz wyjść do swoich znajomych i zadziwić ich, że potrafisz wykonywać sztuczki z kartami.