Tanie loty bez dodatkowych opłat – tak się uda

Tanie loty bez dodatkowych opłat można znaleźć w internecie - na stronach biur podróży oraz linii lotniczych.

Weekend w Barcelonie, kolacja w Paryżu czy zwiedzanie British Museum w Londynie to marzenia wielu z nas. Teraz nie tak trudno je spełnić, gdyż możemy wybrać się do tych miejsc, korzystając z tanich lotów bez dodatkowych opłat. Umożliwia je wiele linii lotniczych. Wystarczy znaleźć ofertę, która nas interesuje i odpowiednio wcześnie zarezerwować bilet. Nie musimy nawet w tym celu wychodzić z domu, wystarczy skorzystanie z internetu.

Szukanie tanich lotów
Nie musimy również wchodzić po kolei na strony wszystkich linii lotniczych, aby znaleźć tanie loty bez dodatkowych opłat. Możemy skorzystać z serwisów internetowych, które zawierają bazę ofert różnych linii. Być może pewna firma zwróci tam naszą uwagę, potem zaś możemy zasięgnąć informacji już bezpośrednio od niej. Na przykład, jeśli planujesz weekend w Barcelonie, wejdź na portal www.fru.pl bądź www.tanie-loty.com.pl. Zaznacz tam miejsce wylotu, docelowe miejsce podróży oraz to, czy lot jest w obie strony, i przykładową datę. Jeżeli nie znaleźliśmy odpowiadającej nam oferty lotu z danego miasta, sprawdźmy też z innych lotnisk. Często tanie loty bez dodatkowych opłat oferują mniejsze lotniska. Czytajmy informacje zamieszczone na stronach, na których chcemy wyszukać tani lot. Na przykład, portal www.fru.pl sugeruje wyszukiwanie elastyczne, gdyż przeloty na niektórych trasach mogą mieć miejsce co kilka dni. Poza tym zwróćmy uwagę na zakładkę Promocje na stronach pośredników. Możemy także zadzwonić pod numer telefonu konsultanta, który pomoże nam znaleźć ewentualne lepsze połączenie.Należy równiez pamiętać, iż lepiej nie podejmować decyzji o rezerwacji biletu online od razu.

Unikanie opłat
Przy szukaniu połączeń i cen biletów, zwróćmy uwagę także na zamieszczone informacje, gdyż dzięki temu możemy uniknąć dodatkowych kosztów. Chodzi tutaj o opłaty za odprawę na lotnisku, bagaż lub wybór miejsca w samolocie. Wlicz je w cenę bilety i sprawdź, czy dalej jest atrakcyjna. Zatem, żeby uniknąć niemiłego dla nas zaskoczenia, uważnie czytajmy informacje o wybranych lotach i liniach lotniczych. Uważajmy też na tak zwaną opłatę transakcyjną, którą pobierają pośrednicy. Pamiętajmy więc, że choć na ich stronach łatwo znajdziemy wykaz tanich lotów, to korzystając z ich usług będziemy musieli dodatkowo uiścić opłatę za rezerwację poprzez biuro podróży, które pokrywa koszt wystawienia biletu. Taka opłata transakcyjna może wynosić około 100 złotych. Unikniesz jej, gdy zarezerwujesz bilet już u konkretnego przewoźnika, choć w praktyce bywa to jednak czasem bardziej skomplikowane. Wśród firm działających w Polsce, które mogą zaoferować nam tanie loty bez dodatkowych opłat, znaleźć możemy brytyjską EasyJet i Jet2, irlandzką Ryanair czy węgierską Wizzair. Inne tanie linie lotnicze funkcjonujące na polskim rynku to niemieckie Germanwings, islandzkie Iceland Express, norweskie Norwegian i hiszpańskie Vueling. Na ich stronach często uzyskamy informacje po polsku, zatem nie powinno być większego problemu z wyszukaniem odpowiedniego lotu oraz zarezerwowaniem biletu. Przy znajdowaniu tanich lotów bez dodatkowych opłat weźmy pod uwagę również miejsce wylotu. Mogą być nim, w zależności od linii, różne lotniska w kraju, takie jak Gdańsk, Szczecin, Rzeszów, Zielona Góra czy Katowice, ale wówczas musimy zapłacić też za dojazd do nich.