Telefony na dwie karty sim

Telefony na dwie karty sim są idaelnym rozwiązaniem dla osób potrzebujących mieć osobny numer służbowy i domowy.

Technika telefonii komórkowej rozwija się w błyskawicznym tempie. Telefony dotykowe, rozsuwane, a nawet 3D zalewają nasz rynek. Jednak potrzeba konsumenta jest potrzebą rynku, a łatwo zauważyć, że użytkownicy telefonów komórkowych coraz częściej decydują się na posiadanie dwóch numerów - zazwyczaj służbowego i prywatnego. Jednak ciągłe posiadanie przy sobie dwóch aparatów telefonicznych jest uciążliwe. Z tego względu warto zapoznać się z ofertą, jaką są telefony na dwie karty sim i tym samym ułatwić sobie życie. Charakterystyka tychże telefonów ma swoje plusy i minusy, lecz różnorodność samych aparatów telefonicznych może nas zaskoczyć.

Charakterystyka telefonów na dwie karty sim

Telefony na dwie karty sim nazywane są w kręgu osób zajmujących się telefonią komórkową Dual-SIM lub DUOz. Cechuje je ogromna praktyczność dla osób, które potrzebują używać dwóch numerów telefonu jednocześnie. Taki użytkownik nie musi już ładować dwóch komórek, pamiętać o ich jednoczesnym zabraniu ze sobą, bądź zastanawiać się, który z nich akurat dzwoni. To główne plusy Dual-Sim. Jednak poprzez konieczność umieszczenia w aparacie dwóch kart sim, nie należy spodziewać się wiele po takim telefonie. Telefony na dwie karty sim w kwestii wyglądu zdecydowanie dorównują tradycyjnym komórkom ale tylko niektóre posiadają moduł 3G, a już naprawdę rzadko spotkamy Dual-Sim mający system operacyjny. Dodatkowo bateria w Dual-Sim jest dużo mniej wytrzymała.

Telefony na dwie karty sim

Firmą, która od dawna postanowiła zająć się tematem, jakim są telefony na dwie karty sim jest Samsung. Dopiero od niedawna inne firmy tworzące telefony komórkowe zainteresowały się tą kwestią. Pozwoliło to rozwinąć się różnorodności tychże komórek. Możemy odnaleźć wśród nich telefony dotykowe, slidowe oraz charakterystyczne aparaty z klapką. Pod względem elegancji oraz nowinek technicznych wyróżnia się dotykowy telefon LG GX500: posiada 3 calowy ekran, aparat 3Mpix z autofokusem oraz WiFi. Należy podkreślić, że LG GX500 nie obsługuje 3G. Jeżeli zależy nam nie tylko na eleganckim wyglądzie, ale i dobrym wyposażeniu telefonu, to warto zainteresować się właśnie ofertą firmy Samsung. Tym razem zaprezentowała ona telefon DUOZ B7722: ekran 3,2 cala, WiFi, aparat 5Mpix, Bluetooth oraz moduł 3G. Warto rozeznać się w rynku oferującym telefony na dwie karty sim, gdyż możemy znaleźć produkt, który będzie specyficznie odpowiadał naszym wymaganiom.

Cena telefonu na dwie karty sim

Rozpiętość cenowa telefonów na dwie karty sim jest dość duża. Przykładowo: telefon zaprezentowany powyżej, czyli LG GX500 można kupić od 575 do 725 złotych. Natomiast Samsung DUOz B7722 można nabyć w rozpiętości cenowej od 684 do 892 złotych. Cena telefonu jest zależna od sprzedawcy, ewentualnie wysyłki towaru.