Terapia światłem LED - efektywna i bezbolesna

Bezbolesna i szybka terapia światłem LED polega na naświetlaniu skóry różnego rodzaju światłem, które może działać antybakteryjne lub przeciwstarzeniowo.

Terapia światłem LED odbywa się przy użyciu diody elektroluminescencyjnej, która emituje światło o rożnych długościach fal. W terapii wykorzystuje się barwy światła: żółtą, czerwoną i niebieską. Zabiegi przeprowadzane metodą naświetlań światłem LED są nieinwazyjne i bezbolesne, zaś ich efekty widoczne.

 

 

  • Wskazania i korzyści terapii światłem LED

Przede wszystkim terapia światłem LED jest wskazane dla pacjentów z cerą trądzikową. Odpowiedni rodzaj naświetlań sprawi, że bakterie odpowiedzialne za zmiany trądzikowe zostaną zniszczone, za pomocą uaktywnionej przez promieniowanie LED substancji czyli porfiryny. Ponadto terapia światłem LED jest doskonałym sposobem na opóźnienie procesów starzenia się skóry. Zabiegi te pomagają również w przypadku wiotkiej skóry, niewyraźnego owalu twarzy, także są pomocne w zwalczaniu zmarszczek, szczególnie tak zwanych kurzych łapek. Wszelkie przebarwienia, sińce pod oczami, plamy na dłoniach, blizny i inne zaburzenia pigmentacji może usunąć światło LED. Ponadto terapię wykorzystuje się w zwężaniu rozszerzonych porów i ożywianiu kolorytu skóry zmęczonej i zszarzałej. Zabiegi poleca się niemal każdemu (za wyjątkiem ciężarnych, chorych na nowotwory, przyjmujących leki fotodegradowalne, uczulonym na światło), ponieważ nie mają skutków ubocznych oraz są całkowicie bezbolesne.

 

  • Specyfika zabiegów z wykorzystaniem światła LED

Jeden zabieg naświetlania światłem LED trwa zwykle około 40 minut i można go powtórzyć najwcześniej po trzech dniach. Zabieg polega na naświetlaniu skóry za pomocą urządzenia z diodą (przypominająca niewielką żarówkę) różnymi rodzajami światła. Podczas naświetlań skóry trądzikowej oczy są chronione przed dostępem światła LED, gdyż mogłoby ono zaszkodzić elementom, z których utworzona jest siatkówka oka. Terapia światłem LED może być przeprowadzana przy użyciu światła czerwonego lub żółtego, które charakteryzują się dużą zdolnością do stymulowania komórek ciała do wytwarzania kolagenu, glikoproteiny, elastyny i glikozoaminy, opóźniających starzenie się skóry. Poprawiają one również krążenie, światło czerwone ponadto doskonałe minimalizuje podrażnienia, na przykład po inwazyjnych zabiegach takich jak mikrodermabrazja. Niebieskie światło wykazuje zaś działanie bakteriobójcze, ponadto ściąga pory skóry oraz poprawia jej napięcie, nie podrażniając przy tym nawet wrażliwych cer. Terapia światłem niebieskim jest wykorzystywana w leczeniu trądziku. Zielone światło posiada wszystkie właściwości pozostałych barw świateł oraz dodatkowo relaksuje, zwiększa dotlenienie skóry i polepsza cyrkulację krwi.