Urlop nad Dordogne we Francji - co warto zobaczyć

Urlop nad Dordogne zapewnia niezapomniane przeżycia, słońce, zieleń, wspaniałą architekturę oraz mistyczny świat.

Dolina Dordogne to jeden z najpiękniejszych regionów południowo - zachodniej Francji. Jeżeli chcesz spędzić urlop nad Dordogne, to czeka Cię niezapomniana wyprawa pełna malowniczych widoków i romantycznych wieczorów.

 

Szlak zabytków pełen nietypowych budowli i pięknego krajobrazu

  • Swoją przygodę możesz rozpocząć w średniowieczno - renesansowym miasteczku Sarlat-la-Caneda. Miasteczko urokliwe, z domami wzniesionymi z żółtego piaskowca, wąskimi wybrukowanymi uliczkami i licznymi zaułkami. Wieczorem stylowe latarnie, jakby swoisty wehikuł czasu, przenoszą turystów do średniowiecza.
  • Kolejny przystanek Les Cabanes du Breuil. Mieściła się tam wiejska farma Benedyktynów z połowy XV wieku. Na farmie zachowały się budynki zwane "bories" - okrągłe domki ze stożkowatymi dachami. Bories zostały zbudowane z oszlifowanych kamieni ułożonych jeden na drugim bez dodatku cementu czy zaprawy.

Tajemnicze zakątki Akwitani

  • Les Eyzies-de-Tayac maleńkie miasteczko położone pod skalnym klifem. W tym miejscu możesz podziwiać w jaskiniach prehistoryczne ryciny. Owe jaskinie są zakwalifikowane do światowego dziedzictwa kultury UNESCO.
  • Spędzając urlop nad Dordogne można pielgrzymować do Cadouin, aby poczuć moc zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. To właśnie do tego miejsca zjeżdżano z powodu kawałka tkaniny, uznawanego za całun Chrystusa.
  • Troszkę egzotyki znajdziemy w ogrodzie botanicznym La Roque Gageac. Wąskie miasteczko wciśnięte pod skałę z pięknym ogrodem egzotycznym, w którym rosną bambusy, palmy i kwitnące bananowce.
  • Moc uzdrowienia w mieście Rocamadour. Co roku do tego miasteczka pielgrzymują setki tysięcy turystów, aby złożyć hołd Czarnej Madonnie. Pokonują dwieście szesnaście schodów na kolanach, żeby dostać się do wnętrza sanktuarium. Wioska jest usytuowana na stromym klifie, dzięki czemu można podziwiać niepowtarzalne widoki.
  • Około dwudziestu kilometrów od Rocamadour znajduje się jaskinia Gouffre de Padirac. Ta jaskinia wapienna ma około sto metrów głębokości i sto metrów szerokości. Dla miłośników zwiedzania jaskiń spędzanie urlopu nad Dordogne jest niebywałą atrakcją.
  • Kolejnym miejscem, w którym możemy spędzić urlop nad Dordogne jest St-Cirq Lapopie. Miasto położone na zboczu, w którym uliczki pną się w górę lub opadają stromo w dół. Według niektórych przewodników jest to najpiękniejsze średniowieczne miasto we Francji.
  • Spędzanie urlopu nad Dordogne w regionie Akwitania to niezapomniane przeżycie. Tym bardziej, że region ten można zwiedzić na rowerze, dzięki sieci ścieżek rowerowych. Dordogne urzeka turystów swoimi zielonymi łąkami, skalistymi klifami i niepowtarzalną architekturą tak wspaniale komponującą się z krajobrazem. Dodatkowo spędzając urlop w Dordogne można otrzeć się o mistyczny świat i być może zostać uzdrowionym.