Uroki Balearów

Baleary to jeden z najpopularniejszych kierunków wycieczek, obierany przez turystów i miłośników dobrej zabawy z całego świata.

Baleary to archipelag w zachodniej części Morza Śródziemnego. Słoneczne plaże, świetne warunki pogodowe, malownicze krajobrazy i przede wszystkim całonocne imprezy w najpopularniejszych klubach muzycznych, zapewniają wizyty turystów z wszystkich stron świata. Największe wyspy Balearów to Majorka i Ibiza.

 

 

  • Palma de Mallorca

Stolicą archipelagu Baleary jest Palma de Mallorca, który leży na wyspie Majorka. W mieście znajduje się wiele zabytków, między innymi wybudowany na wzgórzu zabytkowy Zamek Bellver, z którego rozciąga się malownicza panorama miasta. W jego wnętrzu znajduje się muzeum. Jednym z najbardziej charakterystycznych obiektów historycznych jest imponująca katedra gotycka La Seo, położona na wzgórzu przy promenadzie. Warto zobaczyć także czternastowieczny pałac Almudaina, wczesnobarokowy kościół Franciszkanów, piękny ogród botaniczny Botanicactus czy gmach dawnej giełdy La Lonja. Obok zabytków, atrakcje Palma de Mallorca to to przede wszystkim znane na całym świecie ”nocne życie”. Przez całą dobę, w licznych barach, dyskotekach, kawiarenkach czy klubach można spotkać bawiących się turystów z całego świata. Imprezy na Majorce to przecież temat niejednego filmu czy utworu muzycznego – nie trzeba nikogo specjalnie namawiać do przyjazdu na Baleary. Słoneczna pogoda zachęca także do spędzania czasu na plaży czy uprawiania sportów wodnych - nurkowania, windsurfingu, żeglarstwa, pływania.

 

  • Ibiza

Baleary to także osławiona Ibiza – położona u wybrzeży Hiszpanii. jedna z europejskich stolic muzyki klubowej, pełna plaż, restauracji, klubów, kawiarenek i innych atrakcji. Całonocne imprezy są jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów tego regionu – w tym celu przyjeżdżają tu turyści z Anglii, Włoch, Stanów Zjednoczonych czy Niemiec. Popularne są także plaże dla nudystów. Główne miasta na Ibizie to Eivissa i San Antonio. W tym pierwszym warto zobaczyć zabytkowe fortyfikacje, gotycką katedrę i kościół Santo Domingo. San Antonio to między innymi piękny port dla jachtów, interesujący pomnik ze statkiem Kolumba czy fontanny. Oczywiście oba miasteczka zapewniają dobra zabawę w miejscowych lokalach i klubach, które są znane wielbicielom dobrej zabawy na całym świecie. Najsłynniejsze kluby na Ibizie to między innymi Pacha, Amnesia, Space, Privilege czy Es Paradis. Całonocne imprezy, wesoła atmosfera, najlepsi Disc Jockeye grający muzykę klubową, to najlepsza rekomendacja by odwiedzić Baleary i słoneczna Ibizę.