Ustalenie adresu email – porady

Dzięki wykorzystaniu wyszukiwarki, przeszukiwaniu portali społecznościowych czy odpowiednich serwisów ustalenie adresu email szkolnego kolegi czy znajomej z pracy jest bardzo proste.

Poczta elektroniczna zwana potocznie emailem jest bardzo popularną i wygodną metodą komunikacji zarówno prywatnej jak i służbowej. Korespondowanie tą metodą jest bezpłatne, nie licząc coraz niższych kosztów usługi dostępu do internetu, a wiadomość szybko i niezawodnie trafia do adresata. Wysłanie listu elektronicznego wymaga posiadania konta pocztowego, które możemy bezpłatnie założyć na jednym z setek, jeśli nie tysięcy portali zarówno krajowych jak i zagranicznych. Email możemy wysłać za pomocą programu pocztowego typu Microsoft Outlook lub bezpośrednio z przeglądarki internetowej. W obu przypadkach wymagana jest znajomość adresu email. Jeśli takowego nie posiadamy lub okaże się on błędny, co zostanie nam zakomunikowane odpowiednią wiadomością zwrotną, musimy przystąpić do prawidłowego ustalenia adresu email.

  • Kontaktowe strony internetowe
    Jeśli znamy miejsce pracy osoby, do której chcemy wysłać wiadomość elektroniczną ustalanie adresu email warto rozpocząć od odwiedzenia strony internetowej firmy, w której ona pracuje. Większość przedsiębiorstw posiada swoje witryny, z umieszczonymi na nich danymi teleadresowymi, najczęściej w zakładce "Kontakt". Po wybraniu odpowiedniej podstrony możemy wykorzystać możliwości naszej przeglądarki internetowej i wciskając klawisze CTRL + F korzystamy z opcji wyszukiwania. W pustym okienku wpisujemy nazwisko osoby, której adres email ustalamy, a program sprawdzi, czy znajduje się ono na wyświetlanej stronie. Jeśli w ten sposób nie udało się nam ustalić adresu email, musimy wykorzystać inne możliwości Internetu, czyli bardzo popularne serwisy społecznościowe.
  • Społecznościowe serwisy internetowe
    Wykorzystanie ogólnoświatowej popularności serwisów społecznościowych typu Facebook może wydatnie pomóc nam w ustaleniu adresu email. Po zalogowaniu lub zarejestrowaniu w danym serwisie wyszukujemy nazwisko lub pseudonim osoby. Właściciel profilu ustala, jakie informacje zostaną wyświetlone poszczególnym grupom odwiedzających, a bardzo często wśród nich jest adres email. Jeśli nie udało nam się ustalenie adresu email za pierwszym razem, warto sprawdzić inne serwisy, np. Nasza Klasa czy Golden Line. Jeśli jednak wszystkie nasze próby zakończyły się niepowodzeniem warto skorzystać z dobrodziejstw wyszukiwarki internetowej.
  • Wyszukiwarki internetowe
    Jedną z najskuteczniejszych metod na ustalenie adresu email jest skorzystanie z wyszukiwarki internetowej typu Google. W polu wyszukiwania wpisujemy nazwisko lub pseudonim używany przez poszukiwaną osobę, a bezpośrednio po nim wstawiamy znak małpy czyli @, np. kowalski@ czy ruda@. Adres email musi zawierać znak małpy, poza nim jest używany niezwykle rzadko, więc wprowadzenie takiego zapytania w przytłaczającej większości przypadków da nam pozytywny efekt w postaci wyświetlenia strony internetowej zawierającej adres email właściwej osoby. Jeśli po kilku, kilkunastu próbach wprowadzania różnych zapytań nasze starania spełzły na niczym, może to oznaczać, że dana osoba nie posiada ogólnodostępnego konta pocztowego. W takim wypadku ustalenie adresu email nie jest możliwe.