Wady i zalety manicure hybrydowego

Manicure hybrydowy to nowy, szybki, długotrwały i stosunkowo niedrogi pomysł na zadbane, zdrowe paznokcie, aż do trzech tygodni.

Każda kobieta marzy o pięknych paznokciach przez długi czas. Niestety manicure domowy jest krótkotrwały, a popularne tipsy i akryle bardzo osłabiają i niszczą płytkę paznokcia. Idealnym rozwiązaniem dla kobiet ceniących perfekcję oraz trwałość manicure jest manikiur hybrydowy. Manicure hybrydowy jest ostatnio najbardziej popularnym zabiegiem w stylizacji paznokci.

 

 

  • Na czym polega zabieg manikiuru hybrydowego

Manikiur hybrydowy narodził się w Stanach Zjednoczonych i miał być alternatywą dla żeli akrylowych i tipsów. Bardzo szybko dotarł do Europy i zachwycił swoją oryginalnością i bezpieczeństwem mieszkanki Starego Kontynentu. Zabieg trwa stosunkowo krótko, bo około 40 minut i polega na dwukrotnym nałożeniu na płytkę paznokcia tak zwanego lakierożelu (lakieru hybrydowego), który jest połączeniem lakieru i elastycznego żelu. Przed położeniem lakieru hybrydowego manikiurzystka usuwa skórki oraz wygładza, czyli poleruje płytkę paznokcia. Następnie na paznokcie nakłada się tak zwaną bazę, która tworzy ochronna warstwę i zapobiega odbarwieniu paznokcia. W ten sposób paznokcie są przygotowane na lakierożel, który nakłada się dwukrotnie. Każda etap kończy się włożeniem dłoni na parę minut pod lampę UV. Na koniec nakładany jest utwardzacz, który zapobiega odpryśnięciu lakieru hybrydowego. Manicure hybrydowy pozostawia paznokcie gładkie, bez nieestetycznych zadrapań i rys przez okres nawet trzech tygodni. Zabieg można wykonać tylko w salonach kosmetycznych lub gabinetach manicure i pedicure. Koszt zabiegu waha się w granicach 60 – 100 złotych.

 

  • Zalety i wady manicure hybrydowego

Manicure hybrydowy z pewnością posiada więcej zalet niż wad. Główną zaletą manicure hybrydowego jest długotrwałość oraz naturalność. Paznokcie są lśniące, gładkie, bez zadrapań i odpryśnięć. Przez długi czas utrzymuje się efekt tak zwanych „mokrych paznokci”, oznacza to, że manicure hybrydowy nie matowieje. Bardzo ważne również jest, to że produkty wykorzystywane do manicure hybrydowego nie powodują uczuleń. Kosmetyczki zapewniają, że zabieg jest mało inwazyjny i nie jest szkodliwy dla paznokci. Do usunięcia lakierożelu stosuje się specjalny płyn, który w swoim składzie nie zawiera szkodliwego acetonu.
Manicure hybrydowy jest delikatny dzięki czemu zaraz po usunięciu można wykonać inne zabiegi stylizacji paznokci. Niestety manicure hybrydowy ma również pewne wady. Po pierwsze zaobserwowano, że manicure hybrydowy nie jest dla każdego. Osoby posiadające tłustą płytkę paznokcia mogę się rozczarować ponieważ u nich manicure hybrydowy nie będzie się trzymać. Wszystko zależy od naturalnego natłuszczenia paznokcia. Mimo zapewnień producenta o bezpieczeństwie lakierożeli paznokcie po zabiegu mogą stać się kruche oraz rozdwojone. Dzieje się tak zwłaszcza u osób o cienkich paznokciach. Tak więc przed wykonaniem manicure hybrydowego trzeba koniecznie porozmawiać z kosmetyczką o naszych paznokciach i upewnić się, że zabieg ten przyniesie nam więcej pożytku niż szkód.