Wakacje marzeń na Trynidad i Tobago

Trynidad i Tobago dzięki pięknej i egzotycznej przyrodzie, przyciąga turystów z całego świata – to świetne miejsce na wakacje.

Trynidad i Tobago to państwo u północnych wybrzeży Ameryki Południowej, który od kontynentu oddzielony jest wąską cieśnina Dragon Mouth. W jego skład wchodzą dwie duże wyspy: Trynidad i Tobago oraz kilka mniejszych, przybrzeżnych wysp. Turyści ze Stanów Zjednoczonych Ameryki , Kanady i całego świata, odwiedzają Trynidad i Tobago w poszukiwaniu niezapomnianych wrażeń – wyspy to jedno z tych miejsc, na których można spędzić wakacje marzeń.

 

 

  • Śladami Krzysztofa Kolumba 

Trynidad i Tobago jest to zróżnicowanym kulturowo krajem – żyją w nim murzyni, Indusi czy Mulaci. Od wielu już lat stawia się tu na turystykę – poprzez budowę hoteli i miejsc noclegowych, a także lepszą obsługę turystów odwiedzających kraj. Piękna, egzotyczna przyroda i słoneczne plaże to tylko cześć atrakcji dla gości z innych państw. Historia kraju wiąże się z wielkim odkrywcą Krzysztofem Kolumbem. Podróżnik odkrył wyspy podczas swojej trzeciej wyprawy w 1498 roku. Wcześniej zamieszkiwali je Arawakowie i Karaibowie. Dziś turyści chętnie spoglądają na statuę Krzysztofa Kolumba, którą można zobaczyć w stolicy Port of Spain. Oczywiście, w stolicy znajduje się także wiele innych atrakcji, podobnie jak w innych miastach Trynidadu i Tobago - San Fernando, Chaguanas, Diego Martin czy Waterloo.

 

  • Atrakcje turystyczne 

Trynidad i Tobago słynie z pięknej przyrody – można zobaczyć tu wiele gatunków zwierząt, roślin, a także niesamowite Jezioro Asfaltowe. Wypełnione naturalnym asfaltem Pitch Lake jest jedną z największych atrakcji turystycznych tego państwa. Leży w pobliżu miasta La Brea - to niesamowite miejsce, odkryte w XVI wieku przez sir Waltera Raleigha, jest punktem obowiązkowym, jeśli planujemy spędzić wakacje marzeń na Trynidad i Tobago. Wyspy w dużej mierze porośnięte są wilgotnymi lasami równikowymi, w których żyje wiele gatunków zwierząt i ptaków. Można na przykład odwiedzić rezerwat przyrody Caroni Bird Sanctuary, a także bagno Nariva – podczas podroży kajakiem, jest szansa zobaczyć anakondę lub małpę. Miłośnicy sportów wodnych także nie będą zawiedzeni – na wyspie Tobago panują świetne warunki do uprawiania windsurfingu, żeglarstwa czy pływania. Warto odwiedzić także piękną rafę koralową Buccoo Reef, gdzie można skorzystać z możliwości jakie daje nurkowanie i snorkelling.