Wakacje w Katalonii

Słoneczna Katalonia to popularne miejsce wypoczynku- piękne zabytki, ciekawe wydarzenia kulturalne i słoneczne plaż przyciągają turystów z całego świata.

Katalonia to region w północno-wschodniej Hiszpanii. Jego stolicą jest Barcelona, położona nad Morzem Śródziemnym. Obok wspaniałej architektury i cennych zabytków, turysta znajdzie tu także wiele innych atrakcji: plaże, bogatą ofertę kulturalną czy siedzibę najsłynniejszego, obok Realu Madryt, klubu piłkarskiego na świecie- FC Barcelony.

 

 

  • Atrakcje 

Sercem Barcelony jest słynna ulica La Rambla, położona w centrum miasta. To miejsce często jest odwiedzane przez turystów – na zatłoczonym o każdej porze dnia deptaku, znajdują się między innymi kawiarenki, sklepy, stragany czy puby, można podziwiać także występy ulicznych mimów czy muzyków. Popularnym obiektem w Barcelonie jest trzynastowieczny bazar La Boqueria – jedno z największych miejsc handlowych w stolicy Katalonii. W Barcelonie znajduje się jeden z najważniejszych teatrów muzycznych w całej Hiszpanii – teatr operowy Gran Teatre del Liceu. Katalonia to siedziba jednego z najsłynniejszych klubów na świecie – FC Barcelona. Wizyta na ogromnym stadionie Nou Camp jest obowiązkowa dla każdego fana piłki nożnej. Najczęściej od tego stadionu rozpoczynają oni zwiedzanie miasta. Znajduje się tu także klubowe muzeum, gdzie można kupić pamiątki i poznać historię tego wielkiego klubu. Katalonia to także liczne plaże , a słoneczna pogoda zachęca do spędzania czasu nad Morzem Śródziemnym. Wieczorem, w licznych klubach i lokalach toczy się nocne życie, a w samym mieście często organizowane są koncerty, czy festiwale.

 

  • Wspaniałe dzieła Gaudiego 

Antoni Gaudi był światowej sławy architektem, a jego dzieła, po latach trafiły na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dziś cieszą oko licznych turystów, którzy odwiedzają Barcelonę. Symbolem miasta jest imponujący kościół La Sagrada Família, jedna z najpiękniejszych świątyń na świecie. Inne dzieło wielkiego mistrza to Park Güell. W parku można podziwiać między innymi imponującą bramę oraz schody wejściowe Sali Kolumnowej , taras na jej dachu oraz dom, w którym mieszkał Gaudí. Obecnie znajduje się tam muzeum artysty. Kolejnym dowodem geniusze Gaudiego jest Casa Milà, popularnie nazywana przez mieszkańców Katalonii Kamieniołomem (La Pedrera). Uwagę zwracają między innymi wspaniale zaprojektowane kominy, które mają przypominać dym. Inne obiekty stworzone przez Gaudiego i wpisane na lite dziedzictwa UNESCO to dziewiętnastowieczne budynki Casa Vicens oraz Casa Batlló, piękny Pałac Guell oraz znajdująca się w pobliżu Barcelony, w Santa Coloma de Cervelló, projekt osiedla robotniczego Colonia Güell.