Weekend w Barcelonie - tego nie można przegapić

Spędzając weekend w Barcelonie możemy poznać wspaniałe zabytki architektury oraz poczuć fantastyczną atmosferę sportową.

W północno-wschodniej części Hiszpanii, nad błękitnymi wodami morza Śródziemnego leży jedno z najpiękniejszych miast Europy. Weekend w Barcelonie to fantastyczna propozycja na przeżycie wspaniałej przygody.

Zabytkowej architektury, urokliwe uliczki i parki

  • Zwiedzając stolicę Katalonii każdy miłośnik architektury znajdzie coś dla siebie. Jednym z najwspanialszych zabytków i symbolem miasta jest potężna Bazylika Świętej Rodziny (La Sagrada Familia). Kamień węgielny tej zaprojektowanej przez słynnego architekta Antonio Gaudiego secesyjej świątynii wmurowano już w 1882 roku. Jej budowa trwa do dnia dzisiejszego, a szczególną uwagę zwracają wysokie, strzeliste wieże.
  • Centrum barcelońskiego Starego Miasta stanowi Dzielnica Gotycka (Barri Gotic). Podziwiać tu możemy średniowieczne, wąskie alejki i zabytkowe budynki oraz piękną gotycką katedrę świętej Eulalii.
  • Kolejny obowiązkowy punkt programu podczas weekendu w Barcelonie to najsłynniejsza ulica miasta - La Rambla, która łączy Plac Kataloński z portem. Szeroki bulwar ma długość około jednego kilometra, obsadzony jest malowniczymi drzewami i oferuje mnóstwo rozrywek. Znaleźć możemy tu mimów, aktorów i tancerzy, mnóstwo barwnych straganów, a po długim spacerze odpocząć w jednej z wielu kawiarenek czy restauracji na wolnym powietrzu. Szacuje się, że w czasie tygodnia miejsce to odwiedza nawet 150 tysięcy osób. 
  • Po intensywnym zwiedzaniu zabytkowej architektury należy wybrać się do Parku Guell - kolejnego dzieła architekta Gaudiego. Nie jest to typowy park, gdyż ma on wygląd "ogrodu-miasta" i charakteryzuje się dziwnymi budowlami, rzeźbami i mozaikami.

Duma Katalonii - Barcelona sportowa

  • W 1899 roku założono jeden z najlepszych klubów piłkarskich na całym świecie - FC Barcelona. Wybierając się na weekend w Barcelonie nie możemy przegapić wizyty na jednym z największych stadionów Europy - Camp Nou. Zbudowany w 1957 roku obiekt pomieścić może prawie 98 800 osób i według klasyfikacji UEFA zasługuje na 5 gwiazdek, gdyż spełnia wszystkie najwyższe standardy. Zobaczyć na żywo mecz FC Barcelony to jedno z największych marzeń niejednego kibica futbolu. Będąc w stolicy Katalonii możemy zrealizować jego namiastkę - zwiedzić Muzeum FC Barcelony, które połączone jest z wizytą na tym niesamowitym obiekcie.
  • Drugim obowiązkowym miejscem do zwiedzania dla pasjonatów sportu jest kompleks obiektów olimpijskich, które zostały zbudowane na potrzeby Letnich Igrzysk Olimpijskich, odbywających się w 1992 roku. Piękny stadion olimpijski o pojemności 65 tysięcy widzów jest malowniczo położony na wzgórzu Montjuic. Na jego szczycie znajduje się specjalna platforma widokowa, z której rozciąga się wspaniała panorama całego miasta oraz portu i Morza Śródziemnego. W pobliżu warto odwiedzić także Muzeum Sportu i Igrzysk Olimpijskich gdzie poznać możemy historię i wiele ciekawostek związanych z tymi zawodami.