Weekend w Londynie: co należy zobaczyć

Spędzając weekend w Londynie warto zobaczyć słynne pałace, odwiedzić muzea i galerie sztuki, a także udać się na zakupy do znanych butików.

Stolica Wielkiej Brytanii uznawana jest za jedno z najpiękniejszych miast świata. Spędzając tam weekend można obejrzeć liczne zabytki, odwiedzić wspaniałe muzea i galerie sztuki oraz butiki z ubraniami od najmodniejszych projektantów. Podziwiać można także wspaniałe widoki, między innymi wybrzeże Tamizy. Niektóre spośród zabytków są wizytówką Anglii i musi je zobaczyć każdy turysta, który spędza weekend w Londynie.

 

 • Pałace
  Spośród znajdujących się w Londynie pałaców, dwa zasługują na szczególną uwagę. Warto zwiedzić przede wszystkim Pałac Buckingham, w którym ma swoją rezydencję królowa Anglii. W okresie, kiedy Elżbieta II przebywa na wakacjach, część pałacowych wnętrz dostępna jest dla zwiedzających. Podziwiać można w nich między innymi liczne dzieła sztuki oraz wspaniały ogród. Warto także wybrać się do pałacu w momencie, kiedy odbywa się w nim zmiana słynnej królewskiej straży - jest to niezapomniane przeżycie. Drugim najbardziej znanym pałacem, który warto zobaczyć podczas weekendu w Londynie, jest siedziba brytyjskiego rządu, znajdująca się w Westminster. Położony nad Tamizą zabytkowy zamek przez wiele lat był siedzibą królów. Częścią Pałacu Westminsterskiego jest słynny Big Ben – największy w Wielkiej Brytanii zegar, który powinien zobaczyć każdy zwiedzający Londyn turysta.
 • Muzea
  Spędzając weekend w Londynie warto też zwiedzić znane na całym świecie brytyjskie muzea. Przede wszystkim należy odwiedzić British Museum, w którego zbiorach podziwiać można zabytki pochodzące między innymi z Grecji, Rzymu, starożytnego Egiptu, Japonii czy państwa Azteków. Równie ciekawym obiektem jest Muzeum Historii Naturalnej, w którym można zobaczyć okazy roślin, zwierząt, minerałów i skał z całego świata. Warto także wziąć udział w symulowanym trzęsieniu ziemi, zobaczyć poruszające się dinozaury-roboty lub wziąć udział w pokazach wyjaśniających, w jaki sposób funkcjonuje ludzkie ciało. Kolejną niezwykłą atrakcją, którą koniecznie trzeba zobaczyć spędzając weekend w Londynie, jest Muzeum Figur Woskowych. Obejrzeć w nim można wykonane z wosku postaci sławnych aktorów, piosenkarzy, rodziny królewskiej. Znajdują się tam także figury słynnych Polaków: Jana Pawła II i Lecha Wałęsy.
 • Galeria Narodowa
  Kolejnym miejscem, które warto zobaczyć przebywając w Londynie jest The National Gallery, która zawiera zbiór ponad 2300 obrazów. Obejrzeć tam można dzieła najsłynniejszych malarzy wszech czasów: Rembrandta, Rubensa, van Gogha, Moneta i wielu innych. Położona jest przy Trafalgar Square – placu, na którym odbywają się największe państwowe uroczystości w Londynie.
 • Dom towarowy Harrods
  Jest to miejsce, które podczas weekendu w Londynie muszą koniecznie odwiedzić osoby lubiące zakupy. Znajdują się tam ekskluzywne butiki, w których zakupy robią największe brytyjskie gwiazdy, a także sama królowa. Osoby interesujące się modą powinny odwiedzić to miejsce, aby zobaczyć jak wyglądają kolekcje słynnych projektantów i jakie są najnowsze trendy.