Weekend w Madrycie – czego nie wolno przegapić

Krótki pobyt w stolicy Hiszpanii warto wcześniej dobrze zaplanować - liczba atrakcji turystycznych jest bardzo duża, dlatego weekend w Madrycie to za mało, by poznać chociaż połowę z nich.

Stolica Hiszpanii turystom kojarzy się przede wszystkim ze słoneczną pogodą, imponującymi zabytkami, Corridą czy słynnym klubem piłkarskim Realem. Wrażenie robi także wspaniała architektura położonego nad rzeką Manzanares Madrytu. Są tu zarówno nowoczesne wieżowce, jak i zabytkowe pałace, kościoły czy place. Weekend w Madrycie to dobra okazja, by poznać chociaż cześć z wielu atrakcji turystycznych miasta.

 

  • Najważniejsze miejsca 

Serce Madrytu to plac Puerta del Sol, znajdujący się w centrum miasta. Otaczają go zabytkowe domy, a na palcu znajdują się pomniki Karola III i symbolu stolicy – niedźwiedzia wspinającego się na drzewo. W tym miejscu odbywają się zabawy sylwestrowe, spotkania towarzyskie czy demonstracje. Życie stolicy często też koncentruje się na Plaza Mayor, gdzie znajduje się choćby najstarsza restauracja na świecie Sobrino de Botín. Podczas weekendu w Madrycie koniecznie trzeba zobaczyć imponujący Pałac Królewski. Znajduje się on niedaleko wspomnianego placu Puerta del Sol i jest jednym z najlepiej rozpoznawalnych budynków w całej Hiszpanii. Tu odbywają się ważne uroczystości państwowe, a turysta podczas wizyty może podziwach w nim między innymi imponujące sale i komnaty, zbrojownię, piękne obrazy czy zabytkowe miecze i instrumenty. Na przeciw pałacu Królewskiego znajduje się Teatr Królewski.

 

  • Piłka nożna i Corrida

Weekend w Madrycie to świetna okazja, by wybrać się na mecz piłkarski. W stolicy Hiszpanii swoją siedzibę ma najpopularniejszy klub na świecie, czyli Real. Turyści z całego świata przyjeżdżają na położony w dzielnicy Chamartín stadion Santiago Bernabeu, by podziwiać gwiazdy futbolu. Mecze rozgrywane są w sobotę lub niedzielę. W Hiszpanii piłka nożna jest niezwykle popularna, dlatego w mieście znajduje się wiele innych klubów, na przykład Atletico. Kibice Realu sukcesy świętują na Plaza de Cibeles, gdzie znajduje się zabytkowa osiemnastowieczna fontanna Fuente de la Cibeles oraz imponujący gmach poczty Palacio de Comunicaciones. Hiszpania często kojarzy się turystom z Corridą. Piękny, przedwojenny budynek Plaza de Toros to arena walk byków – podczas weekendu w Madrycie warto na żywo zobaczyć zmagania z bykami, zwłaszcza że jest to wieloletnia tradycja w Hiszpanii. W stolicy znajduje się także wiele innych ciekawych miejsc - liczne muzea, opera, kina, teatry, restauracje czy nocne kluby. Odpoczynku można poszukać w jednym z wielu parków, które znajdują się w Madrycie.