Weekend w Mediolanie – tego nie można przegapić

Położona w północnych Włoszech stolica Lombardii jest wielką aglomeracją, gdzie każdy turysta, podczas weekendu w Mediolanie, znajdzie coś dla siebie.

Weekend w Mediolanie powinien zawierać takie atrakcje jak wizyta na stadionie San Siro oraz słynnej operze La scala, zwiedzanie zabytków czy wizyta w jednej z galerii handlowych. W tym mieście zarówno panie, jak i panowie będą się czuli dobrze – nie pozostaje nic innego, jak wybrać się do pięknego Mediolanu.

 

 

  • Spektakle piłkarskie i operowe

Weekend w Mediolanie to znakomita sposobność, by wziąć udział w spektaklu - operowym lub piłkarskim. W Mediolanie swoją siedzibę mają dwa, rywalizujące ze sobą wielkie kluby piłkarskie – Inter i Ac Milan. Co ciekawe, swoje spotkania rozgrywają na wspólnym stadionie- słynnym San Siro, prawdopodobnie najpiękniejszym we Włoszech. Obiekt to jedna z wizytówek miasta – Włosi są zakochani w futbolu, dlatego w każdy weekend w Mediolanie jest on wypełniony po brzegi fanatycznymi kibicami. Warto wybrać się zwłaszcza na mecz derbowy, lub pojedynki mediolańskich drużyn z Romą, Juventusem czy Neapolem . W stolicy Lombardi znajduje się jedna z najsłynniejszych oper na całym świecie - Teatro La Scala. Piękny gmach teatru zaprojektował w osiemnastym wieku Giuseppe Piermarini. Oprócz słynnej opery, znajdują się tu liczne teatry, galerie malarstwa , jak na przykład założona w 1618 roku Pinakoteka Ambrosiana oraz Pinakoteka Di Brera. W Mediolanie można odwiedzić także jedno z licznych muzeów, część z nich znajduje się na terenie piętnastowiecznego zamku w centrum Mediolanu - Castello Sforzesco. Jest to między innymi Muzeum Sztuki Antycznej, Instrumentów Muzycznych, Muzeum Egipskie czy Muzeum Prehistoryczne.

 

  • Zabytki Mediolanu

Jedną z najważniejszych budowli w Mediolanie jest monumentalna gotycka Katedra Narodzin św. Marii. Znana w całej Europie świątynia, pochodzi z czternastego wieku. Imponuje swoją architekturą – z jej dachu można podziwiać piękną panoramę Mediolanu. Cennym zabytkiem, wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO jest Kościół Santa Maria delle Grazie. W świątyni znajduje się słynny obraz Leonarda da Vinci - Ostatnia Wieczerza. Kolejna atrakcją, którą trzeba zobaczyć, spędzając weekend w Mediolanie jest Bazylika św. Ambrożego z dziedzińcem i krużgankami Bramantego. Jest to jedna z najstarszych świątyń w mieście. W centrum Mediolanu znajduje się wieżowiec Torre Velasca, w kształcie grzyba. Weekend w Mediolanie to dobra okazja by zrobić wymarzone zakupy, jak na stolicę światowej mody przystało, są tu ekskluzywne sklepy, centra handlowe i butiki najlepszych projektantów mody. I jeśli panowie nie powinni przegapić meczu piłkarskiego, to w przypadku pań, podobnie jest z eleganckim domem towarowym La Rinascente.