Wesołe życzenia noworoczne - przykłady

Wesołe życzenia noworoczne powinny wywołać uśmiech na twarzach naszych bliskich. Ważna jest przy tym wyobraźnia i poczucie humoru.

Nowy rok to bez wątpienia powód do radości. Prawie każdy uczestniczy wtedy w sylwestrowej imprezie, bawi się i z niecierpliwością czeka na przyjście tej chwili. Przyjęło się składać z tej okazji życzenia. Jakie powinny one być, by z nudnych i oczywistych zmieniły się w wesołe życzenia noworoczne?

Przydatne porady dotyczące wesołych życzeń noworocznych
Tu bardzo ważne jest to, do kogo kierujemy nasze słowa. Niepożądanym zachowaniem jest wysyłanie tych samych życzeń do wszystkich osób z naszej listy. Dlatego pisząc wesołe życzenia noworoczne do partnera powinniśmy odnieść je do jego charakteru, a te kierowane do lekarza oprzeć na jego zawodzie. Wesołe życzenia noworoczne będą rzeczywiście wesołe tylko wtedy, jeśli są oryginalne i gdy mamy na nie pomysł. Poza zwracaniem się w nich do konkretnej osoby warto zadbać także o to, by był to lekki wierszyk z wesołymi rymami, który streszcza w śmieszny sposób pewną sytuację. Bardzo częstym sposobem na wywołanie uśmiechu są sprośności, których nie należy unikać w życzeniach do osób, które słyną z takiego poczucia humoru. Najważniejszą zasadą jest jednak to, że owe życzenia powinny być szczere. Nawet jeśli ich głównym zadaniem jest rozśmieszanie, nie można zapominać o ich pierwotnym celu.

 

Przykładowe życzenia

 • Dla zakochanych:
  Kwiatku mój Ty ukochany
  jeszcze nie jeden dzień nam dany
  chce być ciągle u twego boku
  a szczególnie w Nowym Roku!
 • Dla imprezowiczów:
  Były święta i po świętach,
  na pewno każdy je popamięta,
  bo impreza już za nami,
  a nam ciągle szumi w bani.
 • Polityka w krzywym zwierciadle:
  Niech nam Tusk naobiecuje
  Komorowski się zlituje
  Kaczyński niech nie straszy problemami
  Nowy rok tuż przed nami!
 • Dla dobrego przyjaciela:
  Wesołego stuku w głowie
  I wolnego miejsca w rowie.
  A po rowie zaraz potem,
  wygodnego snu pod płotem.
  A ten pies z kulawą nogą
  by nie oblał lecąc tą droga.
  Zabawy i uroku
  w kolejnym Nowym Roku

Wesołe życzenia noworoczne to dobry sposób na poprawienie komuś humoru. Nie trzeba wiele wysiłku by na czyjejś twarzy wywołać serdeczny uśmiech.