Wspaniała rozrywka w Parku Asterixa!

W podparyskim Parku Asterixa na turystów z całego świata czekają liczne atrakcje nawiązujące tematyką i wyglądem do scen z komiksów o dzielnych Galach.

Stworzony jako przeciwwaga dla zbudowanego przez Amerykanów francuskiego Eurodisneylandu, podparyski Park Asterixa położony jest nieco ponad 30 kilometrów na północ od stolicy Francji. Budowę tego kompleksu rozrywkowego rozpoczęto latem 1987 roku, aby niespełna dwa lata później oficjalnie go otworzyć. Od tego czasu Park Asterixa przyciąga tłumy zarówno małych, jak i dużych fanów dobrej zabawy i przygód dzielnych Galów.

Atrakcje, czyli nie tylko kolejki górskie

Park Asterixa wabi turystów przede wszystkim niezwykłymi atrakcjami i typowo francuskim klimatem nawiązującym do nastroju znanego z komiksów Rene Goscinnego i Alberta Uderzo. W parku każdy znajdzie coś dla siebie. Na powierzchni 20 hektarów umieszczono tu ponad 30 różnorodnych kolejek górskich, karuzel czy diabelskich młynów zgrupowanych w pięciu sektorach. Warto jednak pamiętać, że ze względów bezpieczeństwa niektóre z nich zarezerwowane są tylko dla osób mierzących więcej niż 140 centymetrów wzrostu. Dodatkową atrakcję w Parku Asterixa stanowią zabawne spektakle odbywające się na wolnym powietrzu lub w amfiteatrze oraz pokaz tresury delfinów. Chcąc odpocząć od aktywnego wypoczynku warto udać się na zakupy albo do jednej z lokalnych restauracji. Można też zajrzeć na Rue de Paris, czyli Paryską ulicę, która w ciekawy sposób pokazuje zmiany jednej ze stołecznych ulic na przestrzeni wieków. Atrakcją i jednocześnie wartościową pamiątką dla najmłodszych będzie z pewnością zdjęcie z jednym z dzielnych Galów, których można spotkać w trakcie przechadzki po parku.

Co trzeba wiedzieć udając się do tego parku?

Przed wyprawą do Parku Asterixa koniecznie trzeba upewnić się, że jest on czynny w wybranym przez nas terminie. Park zamykany jest w okresie zimowym, a jesienią i wiosną czynny jest zazwyczaj tylko w weekendy. Bilet wstępu do Parku Asterixa dla osoby powyżej 12 roku życia kosztuje 40 euro, natomiast dla dziecka od lat 3 - 30 euro. Warto jednak śledzić informacje pojawiające się na stronie internetowej www.parcasterix.fr dotyczące ewentualnych zniżek i promocji. Najsłabszym punktem Parku Asterixa jest bez wątpienia dojazd do niego. Jeśli nie dysponujemy własnym samochodem, do biletu wstępu do Parku przyjdzie nam dopłacić kolejne 20 euro za podróż kolejką podmiejską lub specjalnym autobusem odjeżdżającym spod Luwru.