Wybaczyć skok w bok czy nie? Porady

Bardzo trudno jest wybaczyć skok w bok, a pary, którym to się uda, czeka jeszcze długa, wyboista droga procesu przebaczania.

Obecnie, w dobie internetu, kiedy nowe znajomości są na przysłowiowe wyciągnięcie ręki, słowa „ślubuję Ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską” tracą na wartości. Wystarczy przeczytać w internecie fora dyskusyjne, a znajdzie się tam mnóstwo wypowiedzi ludzi zdradzanych przez swoich partnerów nawet już kilka miesięcy po ślubie. Zrozpaczeni nie wiedzą, co mają robić. Odejść od partnera jest bardzo trudno, ale zostać też nie jest łatwo – nie wiadomo, czy będzie się w stanie wybaczyć skok w boku, zapomnieć, jak będzie wyglądało wspólne życie po zdradzie.

Trudno jest wybaczyć skok w bok
Każda zdrada jest bolesna. Na wiadomość o skoku w bok partnera może nagle zawalić się cały się świat. Chciałby wtedy wykrzyczeć cały swój ból, wypłakać smutek i rozpacz. Jednak warto powstrzymać emocje i spróbować wysłuchać wyjaśnień drugiej strony. Oczywiste jest, że zdecydowanie trudniej będzie wybaczyć skok w bok, który trwał dłuższy czas. Może jednak okazać się, że była to jednorazowa, nic nieznacząca zdrada na firmowym spotkaniu integracyjnym i partner ma z tego powodu ogromne wyrzuty sumienia. Dlatego, zanim podejmiemy decyzję o rozstaniu, warto zastanowić się nad swoim związkiem. Przede wszystkim trzeba zadać sobie pytanie, czy w ogóle chce się go ratować. Inaczej można wybaczyć, ale trudno będzie zapomnieć i epizod ten będzie przypominał o sobie przy okazji kłótni lub innych problemów.

Jak naprawić związek po wybaczeniu zdrady
Jeśli zdecydujesz się wybaczyć skok w bok i zechcesz zawalczyć o wasz związek, czeka Cię długa i mozolna praca. Proces przebaczenia może potrwać tygodnie, miesiące, a nawet lata. Jeżeli uzna się, że powodem zdrady były jakieś braki w związku, to właśnie teraz nadszedł czas na pielęgnowanie i zabieganie o małżeństwo. Warto wtedy szczerze porozmawiać o tym, czego brakuje w związku i spróbować to naprawić. By wybaczyć skok w bok, trzeba przede wszystkim ponownie zaufać współmałżonkowi i wierzyć w to, że on już nigdy więcej nie zdradzi. W innym wypadku, przy każdym jego wyjściu czy delegacji będzie się partnera podejrzewało o zdradę. By łatwiej było wybaczyć skok w bok i zapomnieć o całej sytuacji, warto też pomyśleć o pomocy specjalisty i udać się razem na terapię dla par. Jednak para taka będzie musiało mimo wszystko włożyć sporo czasu i wysiłku, aby zapomnieć o tym, co się stało.