Wygodnie ubranie na podróż - porady

Ubranie na podróż musi być nie tylko wygodne, ale też praktyczne i funkcjonalne, wykonane z naturalnych, przewiewnych materiałów.

Gdy wybieramy się w podróż, zależy nam przede wszystkim na komforcie i wygodzie, bez względu na to czy jedziemy samochodem, pociągiem czy wybierzemy samolot. Nasza wygoda zależy również od tego, jakie ubranie na podróż wybierzemy. Najważniejsze, aby wybrać rzeczy, w których czujemy się swobodnie.

 

Ubranie na podróż a pora roku

 

We wszystkich środkach transportu, bez względu na porę roku, utrzymywana jest stała temperatura, zatem zimą nie musimy przesadzać z nadmiarem ubrań. Nasze ubranie na podróż jednak powinno być dostosowane do różnicy temperatur w środku transportu i temperatury panującej na zewnątrz. W lecie nie stanowi to istotnego problemu, inaczej jest na przykład zimą. Wówczas najlepszym wyborem będzie wełniany sweter lub polarowa bluza. Zaopatrzmy się w rozpinane okrycie, jest bowiem dużo bardziej praktyczne (łatwiej je zdjąć) oraz lekki, szeroki szalik, którym w każdej chwili będziemy mogli się owinąć. Na długą drogę możemy spakować również ciepłe skarpetki, przydadzą się osobom, które lubią przesypiać czas podróży. Zaśnięcie ułatwi nam też opaska na oczy. Zadbajmy również o to, aby nasze ubrania nie były wykonane ze sztucznych materiałów. Bardzo ważny jest wybór przewiewnych tkanin. W lecie powinniśmy wybrać zwiewne, bawełniane podkoszulki oraz wygodne spodnie, raczej nie dżinsy.

 

Funkcjonalne i praktyczne ubranie

 

Strój przede wszystkim musi być funkcjonalny i praktyczny. Zawsze, bez względu na cel podróży, idealnie sprawdzają się podkoszulki i wygodne spodnie. Wybierzmy też ubrania z materiałów nie mnących się. Nieodpowiedni wygląd naszego stroju może sprawić, że będziemy odczuwali dyskomfort. Przede wszystkim ubierzmy się tak, aby było nam wygodnie, a nasz strój nie krępował ruchów. Najlepiej w podróży sprawdza się ubranie warstwowe. Wybierzmy zatem wygodne spodnie z elastycznego materiału (dżinsy nie są najlepszym rozwiązaniem), bawełniany T-shirt oraz lekką bluzę lub rozpinany sweter. Do tego dobierzmy buty, które łatwo ściągnąć lub założyć, w podróży bowiem przybieramy różne pozycje, czasem wygodniej nam trzymać nogi na siedzeniu. Równie ważny jest wybór wygodnej bielizny, która nie wpija nam się w ciało. Wygoda i praktyczność nie muszą wiązać się z rezygnacją z eleganckiego ubrania na podróż. W sklepach znajdziemy części garderoby, które są jednocześnie modne, wygodne i wykonane z „oddychającego” materiału. Gdy wybieramy się w podróż samolotem, zapomnijmy jednak o dużej ilości metalowej biżuterii i dodatków, gdyż przy przejściu przez bramkę będziemy musieli ściągać wszystko po kolei.