Wykorzystanie fal radiowych w kosmetyce

Coraz częściej wykorzystuje się fale radiowe w kosmetyce, bowiem wykazują działanie poprawiające jędrność skóry, a ponadto redukują tkankę tłuszczową.

Fale radiowe w kosmetyce znalazły swe zastosowanie, ponieważ można przy ich użyciu wykonywać nieinwazyjne zabiegi w redukcji wielu niedoskonałości skórnych. Fale radiowe są to fale elektromagnetyczne wytwarzane za pomocą prądu. Zabiegi z wykorzystaniem fal radiowych stosowane są zwykle przy odmładzaniu skóry, a także w procesach modelowania sylwetki.

Zastosowanie fal radiowych w kosmetyce

Najczęściej wykonywanym zabiegiem z użyciem fal radiowych jest tak zwany "radio frequency", w skrócie RF. Zabieg ten polega na emitowaniu specjalnym urządzeniem fal radiowych o odpowiedniej mocy. Ich energia zostaje przekształcona w skórze na ciepło. W wysokiej temperaturze dotlenienie, odżywienie i ukrwienie skóry znacznie się poprawia, przez co komórki zostają pobudzone do wytwarzania zbawiennego dla skóry kolagenu. Substancja ta bowiem jest odpowiedzialna za elastyczność i jędrność skóry. Takie zastosowanie fal radiowych w kosmetyce przynosi wymierne efekty. Sińce pod oczami, zmarszczki i woreczki tłuszczowe w ich okolicach zostają skutecznie zredukowane. Ponadto fale radiowe znacznie poprawiają jędrność i napięcie skóry, niwelując obwisłe policzki i podbródek czy wiotkość szyi. Nawet w czasie jednego zabiegu można znacznie zmniejszyć widoczność cellulitu, rozstępów, zwiotczenia skóry czy objętość tkanki tłuszczowej. Dlatego też fale radiowe w kosmetyce wykorzystywane są w zabiegach modelowania sylwetki, zamiast inwazyjnych metod takich jak liposukcja.

Specyfika zabiegów kosmetycznych z udziałem fal radiowych

Fale radiowe w kosmetyce wykorzystuje się do zabiegów przeprowadzanych za pomocą urządzenia, które emituje fale radiowe wytworzone przez prąd o wysokiej częstotliwości. W wyniku działania tych fal na skórę wytwarza się ciepło w jej tkankach - jest to zjawisko tak zwanej diatermii. Fale radiowe stosowane do redukcji tkanki tłuszczowej rozbijają tłuszcz bez żadnych skutków ubocznych czy podrażnień. Zabieg z wykorzystaniem fal radiowych można wykonywać zarówno w obrębie ciała, jak i twarzy. Bezpieczeństwo zabiegu jest gwarantowane, tak samo jak jego bezbolesność. Ponadto nie ma przeciwwskazań w wypadku opalonej skóry czy konieczności osłaniania jej przed słońcem po zabiegu z użyciem fal radiowych. Efekty są widoczne po kilku zabiegach, które zaleca się przeprowadzić w ilości od 4 do 10, najlepiej co tydzień po jednym. Zabiegi nie są czasochłonne oraz nie wymagają od pacjenta rekonwalescencji.