Wymodeluj brzuch i schudnij: taniec brzucha

Jeżeli chcesz w przyjemny sposób pozbyć się kilku zbędnych kilogramów, rozpocznij przygodę z tańcem brzucha i ciesz się wąską talią oraz kształtnym, jędrnym brzuchem.

Taniec brzucha nie tylko wspaniale modeluje sylwetkę, ale ułatwia zaakceptowanie własnego ciała i pozwala pozbyć się kompleksów związanych z wyglądem i figurą. Jest to jeden z najstarszych tańców świata i początkowo kobiety wykonywały go, by uczcić starożytne bóstwa. Taniec brzucha emanuje kobiecością, to połączenie zmysłowości z delikatnością i tajemnicą kobiecego ciała. Do niedawna taniec ten uważany był za zbyt erotyczny i nie przyzwoity, dlatego stracił na popularności, zwłaszcza w państwach chrześcijańskich; dziś jednak przezywa on swój złoty wiek i coraz więcej kobiet pragnie nauczyć się tej sztuki. Taniec ten kojarzy się nierozłącznie z kultura arabską, lecz jego piękno dostrzegła także ludność Europy, zwłaszcza zachodniej, gdzie stał się bardzo popularny.

Taniec brzucha dla ciała...

Ta z pozoru prosta sztuka nie jest łatwa do opanowania. Trzeba uczyć się koordynacji pracy nóg, bioder i rąk, co wcale nie jest proste. W tańcu brzucha każdy ruch jest płynny, pełen gracji i bardzo precyzyjny, dlatego potrzeba dobrej kondycji fizycznej, by wykonywać poprawnie tą sztukę. Tańcząc wzmacniasz mięśnie brzucha, a co więcej spalasz tłuszcz, który odkłada się w okolicach bioder i na pośladkach, w ciągu godziny tańca możesz spalić tyle samo kalorii, co podczas treningu na siłowni. Twój brzuch stanie się jędrny, a Ty będziesz musiała na zawsze pożegnać się z tak zwaną oponką. Tego typu trening pozwoli Ci w przyjemny sposób stracić na wadze, nawet nie zauważysz kiedy staniesz się lżejsza o parę ładnych kilogramów, a gdy dodatkowo będziesz przestrzegała zdrowej diety, na pewno osiągniesz zamierzony efekt.

...i taniec brzucha dla ducha

Brak akceptacji własnego ciała to problem który dotyczy zarówno szczupłych kobiet, jak i pań o nieco bardziej obfitych, kobiecych kształtach. Najważniejsze jest to, że nawet jeśli nie masz idealnej sylwetki, tańcząc taniec brzucha możesz poczuć się bardzo seksownie, co więcej w tym tańcu lepiej prezentują się panie, którym nie są obce krągłości. Zamiast katować się niezdrowymi dietami i męczącymi ćwiczeniami, które wcale nie uszczęśliwiają kobiet, może warto pomyśleć o tym, by nauczyć się technik tańca brzucha. Tańcząc pokochasz siebie, poczujesz ogromny zastrzyk energii, a co najważniejsze zyskasz piękną sylwetkę i zgrabny brzuch.