Wyspy Kanaryjskie miejscem na urozmaicone wakacje

Wyspy Kanaryjskie oferują piękne plaże, atrakcje turystyczne i sportowe oraz rozbudowaną ofertę życia nocnego, a pogoda dopisuje niemal przez cały rok.

Wyspy Kanaryjskie to archipelag trzynastu wysp położonych na Oceanie Atlantyckim. Jest to miejsce słynące z wysokich temperatur niemalże przez cały rok, lazurowych wód i piaszczystych plaż. Każdy, kto chociaż raz obierze to miejsce jako cel swoich wakacji, już zawsze będzie chciał tam powrócić. Warto znaleźć czas na relaks, zwiedzanie i huczną zabawę!

Wybór wyspy
Wybierając się na Wyspy Kanaryjskie nie trzeba decydować się tylko na jedną wyspę, albowiem liczne rejsy pomogają w przedostaniu się drogą morską. Najbardziej rozpowszechnionym wsród turystów miejscem jest Teneryfa - największa z wysp. Ten rejon zachwyca czarnymi plażami, stożkami wulkanicznymi i bogactwem przyrody. Można odwiedzić Pico del Teide - wciąż aktywny wulkan czy Loro Park - ogród zoologiczny, oferujący między innymi występy delfinów. Warto wybrać się do największych miast Teneryfy - Puerto de la Cruz czy Santa Cruz de Tenerife, które słynie z ogromnej ilości palm i zamku San Juan. Inna wyspa warta odwiedzin to Fuerteventura oferująca niemalże 150 plaż. Na wyspie są organizowane Mistrzostwa Świata w Windsurfingu i Kitesurfingu. Każda z wysp ma do zaoferowania bardzo wiele, dlatego najlepiej skupić się na jednej bądź dwóch, ale poznać je dokładnie.

Dla aktywnych - sport
Wyspy Kanaryjskie oferują niezliczoną ilość sportów. Najbardziej popularny jest windsurfing, ze względu na silne i wysokie fale przez cały rok. Innym sposobem na aktywne spędzanie czasu jest nurkowanie - na przykład w rejonie Fuencaliente czy w rezerwacie wodnym na południu El Hierro. Rozbudowane jest także żeglarstwo, na przykład w przystani Las Palmas. Dla tych, którzy nie wyobrażają sobie spędzania wakacji bez gry w golfa, Wyspy Kanaryjskie oferują pola na Gran Canarii, Teneryfie, czy Fuerteventurze. Na pierwszej z tych wysp można skorzystać także z bardziej ekstremalnych przeżyć - skoku ze spadochronem. Miejscowość La Santa słynie natomiast z centrum sportowego, gdzie można trenować aż 64 dyscypliny olimpijskie.

Zabawa w dzień i w nocy
Wyspy Kanaryjskie, a szczególnie Teneryfa, słyną z niezwykle rozbudowanej oferty klubów muzycznych oraz parków rozrywki. Warto odwiedzić te w Costa Teguise, Maspalomas, Puerto Rico, czy Playa de las Americas. Wieczorami godne polecenia są kluby umiejscowione bezpośrednio na plaży. Niemalże przez cały rok grają tam najlepsi DJe z całego świata. Na wyspie Gran Canaria w mieście Las Palmas godne polecenie dzielnice z dobrą muzyką to Vegueta i Triana. W tym miejscy odbywa się także Kanaryjski Festiwal Muzyki, Festiwal Operowy imienia Alfredo Krausa oraz Międzynarodowy Festiwal Filmowy. Trudno jest poznać wszystkie uroki Wysp Kanaryjskich, zasmakować wszystkich, regionalnych potraw, odwiedzić wszystkie piękne zakątki. Dlatego właśnie każdy, kto choć raz odwiedzi to miejsce, będzie chciał tam powrócić, aby odkryć je na nowo.