Wzory geometryczne na ścianach – odważne zdobienia

Tak ciekawę ozdobe scienna jaką są Wzory geometryczne można wykonać używając szablonów lub naklejek, lub wykorzystać własną fantazję - ważne, by ozdoba pasowała do wnętrza i została wyczarowana przy pomocy włąsciwych materiałów.

Wzory geometryczne na ścianach to ciekawe wykończenie wnętrza, na które decyduje się coraz więcej osób. Pasują zarówno do aranżacji modernistycznych, jak i tych retro.

Geometria malowana czy naklejana?

  • Decydując się na ozdobienie ścian wzorami geometrycznymi zdecydować możemy się na różnego rodzaju tego wykonanie. Ciekawy ornament na ścianie wykonać można, bowiem, na kilka sposobów. Jednym z nich, bardzo lubianym przez dużą ilość klientów jest kupno odpowiedniego szablonu oraz wybranego koloru farby ściennej. W ten szybki i łatwy sposób na ścianach we własnym mieszkaniu bardzo szybko wyczarować można finezyjne koła, czy uderzające w minimalizm kwadraty i prostokąty - tego rodzaju ozdoba na ścianie przyciąga uwagę i zapewnia wnętrzu oryginalny i nowoczesny charakter. Niektórzy decydują się rónież na malowanie fantazyjnych wzorów geometrycznych na ścianach odręcznie - brak precyzjj zastępuje własna fantazja oraz niepowtarzalność wykonania.
  • Innym ze sposobów, dzięki któremu zapewnić możemy własnemu mieszkaniu ciekawy wygląd jest zakup gotowych już naklejek, które umieszcza się wprost na ścianie. Produceni tego typu naklejek oferują je dodatkowo w różnego rodzaju grubościach - wzory te mogą być także wypukłe, tworząc przy tym interesującą imitację płaskorzeźby. Przyklejanie wybranego motywu w formie naklejki nie powinno sprawiać najmniejszych trudności- wykonane są z plastycznego i odpornego materiału, który dość łatwo przykleja się do ściany - także tej pokrytej tapetą.

O czym należy pamiętać decydując się na wzory geometryczne na ścianach?

  • Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na szablon, naklejkę, czy wykonanie własne, powinniśmy pamiętać o odpowiedniej aranżacji - wzory geometryczne na ścianach nie pasują do wszystkich pomieszczeń. Wymagają najczęściej połączenia z dużą przestrzenią oraz odpowiednim wystrojem wnętrz. Warto wcześniej zasięgnąć rady specjalisty, który pomoże odpowiednio wkomponować wybrany ornament czy wzór geometryczny we wnętrze pomieszczenia.
  • Jeśli od efektu swej pracy oczekujemy precyzji wykonania oraz idealnej linii, warto zdecydować się na jedno z dwóch zaprezentowanych rozwiązań: gotowego szablonu lub naklejki. 
  • Dla zwolenników fantazji oraz impresji najlepszym rozwiązaniem będzie naniesienie na ścianę wybranego wzoru własnoręcznie, co pozwoli na osiągnięcie dowolnej kompozycji, nieograniczonej szablonem. 
  • Nie powinniśmy zapomnieć o wybraniu dobrej jakości materiałów, za pomocą których ozdobione mają zostać ściany. Na rynku istnieje obecnie wielu konkurencyjnych producentów- warto zapoznać się z ofertą większej ilości firm, by wybrać tą najbardziej nam odpowiadającą. Nie zawsze musi to być ten najdroższy produkt - informację na temat jakości i ceny konkrentych produktów znajdziemy na różnego rodzaju forach internetowych, bądź bezpośrednio u sprzedawcy w sklepie.