Zabawy na świeżym powietrzu dla całej rodziny – porady

Aby zorganizować ciekawe zabawy na świeżym powietrzu dla całej rodziny można wybrać się wspólnie w ciekawe miejsce lub samemu zaproponować swoim bliskim ruchowe gry.

Kiedy pogoda dopisuje, warto wybrać się za swoją rodziną na łono natury. Wspólne zabawy na świeżym powietrzu nie tylko poprawiają kondycję i odporność dzieci, ale też pomagają w zacieśnianiu więzów rodzinnych i dają dużo radości bez względu na wiek. Aby dobrze się bawić całą rodziną wystarczy otwarta przestrzeń, dobry pomysł, kilka przedmiotów i ładna pogoda. Korzyści płynące z zabaw na świeżym powietrzu jest wiele, dzieci wyrabiają swoje mięśnie, zmysł równowagi i koordynacji ruchowej, a to w przyszłości zaowocuje lepszym rozwojem psychofizycznym.

 

 

  • Atrakcyjne miejsca w okolicy

Ciekawym pomysłem na spędzenie czasu w gronie rodziny bawiąc się na świeżym powietrzu może być skorzystanie z oferty parku linowego. To rozrywka dla dużych i małych dająca wiele przyjemności. Tory są dopasowane do wieku uczestników, a bezpieczeństwo zapewniają liny asekuracyjne. To doskonała okazja by przezwyciężyć lęk wysokości, nauczyć się przenosić punkt równowagi czy wyrobić sprawność mięśni. Podobną rolę spełnią ścianki wspinaczkowe. Niezapomnianych wrażeń dostarczy też wizyta w wesołym miasteczku. Parki rozrywki mają w swojej ofercie atrakcje przygotowane z myślą o małych i dużych uczestnikach. Karuzele, tory wyścigowe, kolejki górskie, to wszystko z pewnością ucieszy każdego i zintegruje rodzinę. Warto też od czasu do czasu wybrać się do ZOO. Taka wycieczka poszerzy wiedzę na temat dzikich zwierząt i środowiska ich życia, dzięki czemu być może lekcje biologii bardziej zainteresują dzieci. Przy okazji można zrobić rodzinny konkurs fotograficzny – kto zrobi najciekawsze zdjęcie zwierzaka.

 

  • Wspólne zabawy na dworze

Nieśmiertelną zabawą na świeżym powietrzu dla całej rodziny jest puszczanie latawców. Najpierw należy je wspólnie zrobić pod czujnym okiem taty. Każdy może ozdobić swój latawiec według własnej indywidualnej inwencji. Kiedy dzieło jest już ukończone wystarczy puścić je w niebo i zabawa na długie godziny gotowa. Wspaniałą rozrywkę gwarantują też rodzinne rozgrywki na przykład w badmintona albo głupiego Jasia. Ta ostatnia zabawa polega na tym, ze dwie osoby podają do siebie piłkę a jedna, będąc pomiędzy nimi, próbuje ją przechwycić w locie. Jeśli jej się to uda następuje zamiana pozycji. Można też spróbować zabawy zręcznościowej „cyferki”. Układamy z patyków lub rysujemy kredą kwadrat, który następnie dzielimy na 9 mniejszych pól tak, aby w każdym z nich zmieściły się obie stopy. Następnie losowo wpisujemy do nich cyfry od 1 do 9, przy czym jedynkę umieszczamy w środku. Każdy uczestnik ma za zadanie w jak najkrótszym czasie wskoczyć kolejno na każdą cyfrę, ale po każdej musi wrócić na jedynkę. Kto zrobi to najszybciej, wygrywa.