Zabawy z drewnem - budowanie i tworzenie

Niezwykłe możliwości jakie daje drewno czyli od dziecięcych zabaw w tworzenie i budowanie po sposób na życie, który łączy w sobie zabawę z drewnem z możliwością spełnienia i uzyskania dodatkowych dochodów

Drewno jest doskonałym materiałem do zabawy, zarówno dla młodszych jak i starszych. Zabawy z drewnem uczą kreatywności i rozwijają wyobraźnię a jeśli potrafimy przekształcić swój talent do tworzenia, w fantastyczny pomysł na życie, wtedy jedynym ograniczeniem wydaje się być tylko nasza wyobraźnia.

Zabawy z drewnem dla młodszych budowniczych i kreatorów

Już od najmłodszych lat dzieci mają do czynienia z drewnem, najczęściej w postaci klocków do budowania wież, zamków, mostów. Maluchów fascynują możliwości, jakie dają te twarde, kolorowe sześciany. Bardzo często drewniane zabawki są z chęcią dawane wnukom przez dziadków - jako alternatywne zabawki dla nowoczesnych gadżetów. Przez wiele lat drewniane samochody, pociągi i zwierzaki były jedynymi dostępnymi zabawkami dla starszego pokolenia. Obecnie powrót mody na retro znajduje swoje odzwierciedlenie również w tym, czym bawią się nasze dzieci. Zabawy z drewnem nie ograniczają się tylko i wyłącznie do korzystania z wyrobów gotowych. Największą frajdę przecież sprawia nam to, co sami stworzyliśmy. Doskonałym przykładem takiej zabawy jest budowanie modeli łodzi i drewnianych żaglówek. Wystarczy tylko znaleźć kawałek miękkiego drewna i ostrożnie wydłubać w nim środek, nadając mu jednocześnie kształt kadłuba. Frajda, kiedy nasza samodzielnie wykonana łódka utrzymuje się na powierzchni wody, jest bezcenna. Jeśli ktoś nie czuje się na siłach stworzyć od razu żaglówkę, można spróbować od zbudowania tratwy. Potrzebne nam będzie tylko kilka drewnianych patyków i kawałek sznurka do połączenia ze sobą elementów drewnianych.

Kiedy zabawa z drewnem przekształca się w hobby a nawet sposób na życie

Znając możliwości drewna i widząc, jak wdzięcznym jest ono materiałem do pracy, można poświęcić mu więcej swojego czasu, a nawet wykorzystać je, jako źródło utrzymania. Jednym z takich sposobów jest tworzenie biżuterii z drewna. Niezwykle efektowne są drewniane ozdoby na włosy, korale i wisiorki, które znajdą swoje zwolenniczki nie tylko wśród osób zaangażowanych w tematykę ekologii i doceniających dary natury. Można tu również przytoczyć wiele innych przykładów drewnianego rękodzieła, które tworzone oryginalnie przez ludność żyjącą blisko z naturą, coraz częściej jest na nowo odkrywane i doceniane w obecnych czasach. Tworzenie od podstaw i radość z każdego etapu procesu budowania, pozwala nam docenić nasze zaangażowanie i pracę włożoną w to, co robimy. Zabawy z drewnem i eksperymentowanie z tym niezwykle ciekawym materiałem z całą pewnością powinno być rozwijane, gdyż daje ogromną satysfakcję i po prostu radość tworzenia.