Zabiegi na odmłodzenie zębów - lifting uśmiechu

Odmłodzenie zębów oraz okolic ust można współcześnie uzyskać poprzez wykonanie w gabinecie stomatologicznym odpowiednio dobranych bezbolesnych zabiegów, jak na przykład założenie implantów czy licówek ceramicznych.

Zdrowe, proste i błyszczące zęby nadają twarzy uroku i młodości. Nic więc dziwnego, że na odmłodzenie zębów potrafimy wydać naprawdę pokaźne kwoty. Lifting uśmiechu to program obejmujący ortodoncję, implantologię, wybielanie oraz zabiegi medycyny estetycznej. Dzięki zabiegom z tych dziedzin udaje się uzyskać nie tylko piękny wygląd zębów, ale również w dużej mierze zniwelować zmarszczki wokół ust oraz poprawić rysy twarzy.

 

 • Korekcja zgryzu dla piękniejszego uśmiechu
  Pierwszym krokiem do odmłodzenia zębów jest wyrównanie zgryzu. Odbywa się to poprzez nałożenie na zęby specjalnego aparatu, który przez około dwa lata ukierunkowuje w odpowiedni sposób krzywe uzębienie. Najnowocześniejszy aparat jest wyposażony w zamki samoligaturujące, skracające leczenie do około półtora roku. Wyleczony zgryz nadaje twarzy nowy kształt, uśmiech staje się pełniejszy, skóra okolic ust jest napięta, przez co zmarszczki nie tworzą się w zbyt szybkim tempie. Prostowanie zgryzu jest najbardziej efektywne w młodym wieku, jednakże pacjentami lekarzy ortodontów mogą być również osoby powyżej trzydziestego roku życia.
 • Założenie implantów z tytanu
  Niepełne uzębienie postarza twarz, jest przyczyną jej deformacji. Pojedyncze braki uzupełnia się poprzez wszczepienie w kość szczęki lub żuchwy implantu z tytanu. Składa się on z dwóch części - wszczepionej w zębodole śruby oraz nałożonej na nią korony. Implanty podpierają w sposób właściwy usta i ich okolice, dzięki czemu odmłodzenie zębów jednocześnie wpływa na młodszy wygląd całej twarzy.
 • Wybielanie zębów upiększjące uśmiech
  Odmłodzenie zębów bez nadania im śnieżnej bieli nie jest możliwe. To właśnie ich kolor nadaje uśmiechowi świeżości. Wybielać zęby można w gabinecie stomatologicznym, jak również w domu dzięki specjalnym nakładkom wybielającym. Wybielanie przez stomatologa jest najbardziej skuteczne, efekt widoczny jest od razu. Stosuje się do tego specjalny utleniacz oraz lampę lub laser do naświetlania. Zabieg należy powtarzać co rok lub dwa, ponieważ efekt nie jest na stałe. Zęby wybielane domową metodą, biel uzyskują dopiero po ośmiu, dziesięciu dniach przyklejania nakładek ze specjalnym żelem.
 • Licówki ceramiczne by odmłodzić uśmiech
  Odmłodzenie zębów poprzez zmianę ich barwy oraz kształtu można uzyskać, zakładając licówkę, czyli porcelanową nakładkę, którą się przykleja do zęba. Licówką można pokryć pojedyncze zęby, jak również całe grupy. Zabieg poprzedzony jest szlifowaniem zębów pod znieczuleniem miejscowym. Licówki są dość kosztowne (jedna kosztuje więcej niż tysiąc złotych), jednakże efekt jest zniewalający i trwały.