Zabiegi na twarz u kosmetyczki - jaki wybrać

Aby wybrać odpowiedni zabieg na twarz należy dokładnie zapoznać się z ofertą kosmetyczki oraz znać typ i potrzeby swojej skóry.

W tej mnogości proponowanych zabiegów, czasem, naprawdę trudno się odnaleźć. Po pierwsze kosmetyczka musi zdiagnozować typ naszej skóry, stopień zanieczyszczenia i poziom nawilżenia, żeby dobrać odpowiedni zabieg na twarz.

  • Czas na oczyszczanie

Jeżeli nasza skóra wymaga oczyszczania, można je wykonać metodą tradycyjną, badź z wykorzystaniem sprzętu, którym przykładowo jest mikrodermabrazja. Jest to najpopularniejsza metoda powierzchniowego złuszczania naskórka. Oczyszcza i odświeża skórę. Sprawia, że staje sie ona gładka i bardziej chłonna, dlatego po takim zabiegu, kosmetyczka powinna nałożyć maskę lub krem aby odżywić skórę. Dodatkowo masaż głowicą powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, prowadząc do lepszego jej ukrwienia. Zabieg ten wpływa na wzmożenie syntezy kolagenu i elastyny.
Kolejną metodą wykorzystującą nowoczesną technologię bezbolesnego oczyszczania jest peeling kawitacyjny. Ultradźwięki rozbijają martwe komórki rogowej warsty naskórka. Głębokie czyszczenie porów pozwala na lepszą wymianę jonów i natlenienie skóry, a wibracje ultradźwiękowe działają jak mikromasaż. Po zabiegu, skóra jest gładka i świeża, rozjaśniona i bez podrażnień. Jesienią bardzo popularne są zabiegi na twarz z kwasami owocowymi, szczególnie migdalowy i glikolowy, które również złuszczają naskorek powodując jego odnowę. Działają także odmładzająco likwidując oznaki starzenia sie skóry: przebarwienia, drobne zmarszczki i inne niedoskonałości.

 

  • Przyjemna regeneracja

W przypadku wysuszonej i odwodnionej skóry możemy skorzystać z szeregu zabiegów nawliżająco - regenerujących. Tu kosmetyczka ma wiele możliwosci wykonując taki zabieg na twarz, oprócz nakładania masek, serum i innych specyfików, może dodatkowo wykonać jontoforezę lub sonoforezę. Dla pełnego relaksu polecane są masaże twarzy, szyji i dekoltu, które odprężąją, uspokajają skórę dodatkowo ją pielęgnując.

 

  • Lifting bez skalpela

Jeżeli nasza skóra wiotczeje, pojawiają się na niej coraz to liczniejsze zmarszczki kosmetyczka może zaproponować wykonanie serii zabiegów odmładzających z wykorzystaniem przykladowo, fal radiowych. Zmieniają one energie na ciepło, zwiększając ukrwienie i dotlenienie skóry. Likwidują cienie pod oczami i obwisłość policzków oraz podbródka. Popularna jest również mezoterapia bezigłowa, czyli zastrzyk fali elektrycznej wtłaczającej w głąb skóry składniki odżywcze. Dlatego te zabiegi na twarz przynoszą dobre efekty. Kolejnymi zabiegami modelującymi owal twarzy jest elektrostymulacja, czyli masaże wykonywane pod wpływem prądu o małej częstotliwości w celu wywołania skurczu mięśni. Taki masaż poprawia ukrwienie tkanek, usprawnia procesy napięcia mięśni i gimnastykuje je.