Zalety aqua fitnessu i jego różne formy

Trening w wodzie ma na celu kształtowanie naszej sylwetki przy jednoczesnym odciążeniu kręgosłupa. Zalety aqua fitnessu są nie do podważenia, a podczas ćwiczeń możemy się świetnie bawić.

Dbanie o własne zdrowie, sylwetkę i kondycję fizyczną jest obecnie bardzo modne. Każdy szuka odpowiedniej dla siebie formy aktywności. Niekoniecznie musimy wylewać siódme poty na siłowni czy aerobiku, możemy spróbować czegoś innego i poznać zalety aqua fitnessu.

 

  • Co to jest aqua fitness?
    Aqua fitness to po prostu ćwiczenia w wodzie, połączenie aerobiku, gimnastyki korekcyjnej i pływania. Podobnie jak podczas zwykłego aerobiku, na zajęciach obecna jest muzyka. Zaletą wodnego fitnessu jest to, że stanowi wspaniałą alternatywę dla wszystkich, którym ćwiczenia fizyczne sprawiają kłopoty, ponieważ woda doskonale odciąża całe nasze ciało. Dlatego w zajęciach na basenie mogą brać udział osoby starsze, otyłe, niepełnosprawne lub kontuzjowane, a także kobiety w ciąży. Niekoniecznie trzeba umieć pływać - można wybrać taki rodzaj zajęć, gdzie ćwiczenia wykonuje się w wodzie sięgającej do pasa lub barków.
  • Zalety aqua fitnessu
    Ćwiczenia w wodzie wspaniale kształtują całą naszą sylwetkę, pomagają redukować tłuszcz i dokuczający wielu paniom cellulit. Do zalet aqua fitnessu można zaliczyć także to, że równocześnie odciąża on stawy i kręgosłup. Podczas zajęć w wodzie mniej się męczymy, nie pocimy się tak obficie jak przy klasycznych ćwiczeniach na siłowni, jesteśmy również mniej narażeni na różnorodne kontuzje. Aqua fitness może być uzupełnieniem procesu rehabilitacji dla osób po urazach czy operacjach. Ciężko wymienić wszystkie zalety aqua fitnessu, ale najważniejsze jest to, że ćwiczenia na basenie są odpowiednie niemal dla każdego, bez względu na wiek czy poziom kondycji fizycznej.
  • Różne formy aqua fitnessu
    Podobnie jak w klasycznym fitnessie, także i tu możemy wybierać spośród różnych rodzajów zajęć. Bardzo popularny jest aqua jogging, czyli trening polegający na intensywnym bieganiu i pokonywaniu oporu, jaki stawia woda. Ciekawym pomysłem może być aqua joga. Na tych zajęciach wykonujemy nie tylko ćwiczenia fizyczne, lecz także oddechowe, poprawiamy swoją koncentrację oraz równowagę. Dla osób lubiących jazdę na rowerze odpowiedni będzie hydro cycling (inaczej aqua bike), czyli właśnie jazda na rowerze, tyle że w wodzie. Zalety aqua fitnessu tego rodzaju to jednoczesne intensywne spalanie tłuszczu i poprawianie swojej wytrzymałości. Aqua shape to coś specjalnie dla pań, które borykają się z problemem cellulitu. Ćwiczenia dobrane są tak, aby odpowiednio kształtować sylwetkę i wzmacniać mięśnie, dzięki czemu możemy pozbyć się znienawidzonej skórki pomarańczowej lub ją widocznie zredukować. Zaletą aqua fitnessu jest więc to, że każdy znajdzie taki rodzaj zajęć, który będzie mu najbardziej odpowiadał.